Oto Kokpit

Makyajlı 2020 Renault Koleos Özellikleri ile Tanıtıldı

Renault ailesinin SUV modellerinden Koleos yenilendi. Makyajlı 2020 Renault Koleos olarak lanse edilen bu araçta minik görsel değişimler yapılmış. İşte detaylar…


Makyajlı 2020 Renault Koleos

2007 yılında yollara çıkan Koleos 9 yıllık üretimden sonra ikinci nesliyle 2016 tanıtılmıştı. Renault’un CMF platformunda üretilen ikinci nesil Koleos üç yıllık üretimden sonra makyajlandı. Bakalım bu yenilik neler getirmiş?

Makyajlı Renault Koleos

Neler Değişti?
Makyajlı 2020 Renault Koleos için görsel anlamdaki değişimlere baktığımızda bu araca Vintage Red adlı yeni kaporta rengi eklenmiş, ön tampon yapısında değişim yapılmış, yan aynalara güncelleme gelmiş, yeni jant seçenekleri eklenmiş, arkada yeni tampon dahil edilmiş. üçüncü stop lambası uzatılmış ve arka difüzör güncellenmiş, Yaşam alanında ise makyajlı Koleos için döşeme seçeneği dışında pek bir değişim yapılmamış.

Makyajlı 2020 Renault Koleos Donanımları

Aracın arazi yeteneklerine baktığımızda yaklaşma açısı 18 derece, uzaklaşma açısı ise 25 derece olarak güncellenmiş. Nu verilere göre 2020 Renault Koleos‘un arazi yeteneği birer derece düşmüş.

2020 Renault Koleos Özellikleri
4670 mm uzunluğa sahip olan makyajlı Koleos, 498 dm3 bagaj alanına sahip ve arka koltuklar katlanınca 1760 dm3 hacme ulaşıyor.

Makyajlı Renault Koleos

Motor kısmında ise Blue dCi 150 X-Tronic ve Blue dCi 190 X-Tronic All Mode 4×4-i adlı iki farklı ünite ile sunulan bu aracın ilk versiyonu önden çekişli olup 1.8 litre turbo dizel motorla 150 ps güç sunuyor. Diğer versiyon ise dört tekerden çekişli olup 190 ps güçle geliyor. İki ünite de X-Tronic adlı 7 ileri otomatik şanzımanla alınacak.

Makyajlı 2020 Renault Koleos Kokpiti

2020 Renault Koleos Donanımları
Araçta 18 inçlik Taika ve 19 inçlik Kavea adlı yeni jant seçenekleri sunuluyor. Donanım seçeneğine göre 7 inçlik yatay ve 8.7 inçlik dikey dokunmatik multimedya ekranı ve Apple CarPlay ve Android Auto destekli multimedya sistemi yer alıyor. Ayrıca sürüş destek asistanları arasında kör nokta uyarı sistemi, şeritten ayrılma uyarı, trafik işareti algılama asistanı, 360 derece çevresel görüş özelliği, adaptif hız sabitleyici, yorgunluk algılama asistanı ve aktif acil fren destek sistemi gibi özellikler bulunuyor.

Araç hakkında aktaracaklarım bu kadar. Makyajlı 2020 Renault Koleos ülkemiz için fiyatlandığı zaman güncelleyeceğim.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.