Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2020 Mercedes-Benz GLC Özellikleri ile Tanıtıldı

Mercedes’in kompakt SUV sınıfında 4 yıldır yollarda olan GLC modeli makyajlandı. 2020 Mercedes-Benz GLC, led aydınlatma ekipmanları, yenilenen kokpiti, yeni nesil motor seçenekleri ve teknolojik donanımlarıyla geliyor. İşte detaylar…


Makyajlı Mercedes-Benz GLC

Mercedes GLC serisi 2015 yılında kompakt lüks SUV sınıfında GLK modelinin yerine geldi. 4 yıldır yollarda olan araç 3 benzinli ve 2 dizel motor seçeneğiyle kullanıcısına hizmet verdi. Ve yenilenme zamanı geldi. Yeni GLC bir takım değişimlerle geldi. Motor kısmıyla başlayalım.

2020 Mercedes-Benz GLC‘nin kalbinde iki litrelik yeni nesil dizel ve benzinli motorlar sunuluyor.Yani 2.1 litrelik dizel motora bu araçta da veda edildi. Dört tekerden çekiş sisteminin sunulduğu bu aracın motorlarında emisyon değerleri daha alt seviyelere çekildi ve 9 ileri G-Tronic şanzımanla desteklendi. Teknik veriler açıklanmadığı için bu konuyu şimdilik beklemeye alıp donanımla devam edelim.

Makyajlı 2020 Mercedes-Benz GLC Fotoğrafları

Makyajlı 2020 Mercedes-Benz GLC donanımlarına baktığımızda bu araç 17 ila 19 inç arası jant seçenekleri alınabilecek. Yüksek aydınlatma performansına sahip led farlar, MBUX multimedya sistemi, 12.3 inçlik dijital gösterge paneli, 10.25 inçlik multimedya ekranı gibi donanımları olan araçta Comfort, ECO, Sport, Sport + ve Individual sürüş modlarına ek olarak Off-Road ve Off-Road + modları da sunuluyor.

Air body control adlı havalı süspansiyon sistemi, dinamik şasi kontrol sistemi ile SUV kimliğini daha da üst noktaya çeken makyajlı Mercedes-Benz GLC‘nin güvenlik özellikleri de kendine hayran bıraktıracak.

Makyajlı 2020 Mercedes-Benz GLC Kokpiti

Geliştirilmiş sürüşü destek sistemlerine sahip olan Makyajlı Mercedes GLC‘de aktif mesafe takip sistemi, şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleme sistemi, otonom frenleme özelliği, aktif kör nokta algılama özelliği, trafik işaretlerini algılama ve sürücüyü uyarma asistanı gibi birçok özellik sunuluyor.

Aracın ilk bilgilerini aktardım. Kendisini 2019 Cenevre otomobil fuarında göreceğiz. Şimdilik 2020 Mercedes-Benz GLC hakkındaki ilk bilgiler bu kadar. Fiyat bilgisi netleşince güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git