Makyajlı 2020 KIA Rio Türkiye’ye Geliş Tarihi Açıklandı

Makyajlı 2020 KIA Rio Türkiye’ye Geliş Tarihi Açıklandı

Kia’nın B sınıfındaki güçlü temsilcisi Rio, dördüncü jenerasyonu ile bir süredir yollardaydı. Marka, bu aracında bir takım güncellemeler gerçekleştirdiği 2020 KIA Rio modelini yakın zamanda Türkiye yollarına çıkaracak. İşte detaylar…


Makyajlı 2020 KIA Rio Türkiye

Makyajlanan 2020 KIA Rio‘da mekanik, donanım ve tasarım kısımlarında bir takım güncellemeler gerçekleştirilmiş. Kişisel tercihin öne alındığı iç mekan renk alternatiflerine sahip olan yeni Rio, kendi segmentinin üstündeki birçok teknolojik donanımla birlikte Temmuz ayında Türkiye‘ye gelmesi bekleniyor.

Birçok sürücü için Picanto’dan sonra KIA ailesine giriş modeli olarak konumlanan Rio, pratiklik, kalite ve teknoloji olmak üzere temel özelliklerini bünyesinde barındırmaya devam ediyor. Yeni Rio, bu özelliklerini,
şerit takip asistanı,
akıllı hız sabitleme sistemi,
çarpışma önleme sistemi ve kör nokta çarpışma önleme asistanı da dahil yeni ileri teknoloji sürüş destek ve güvenlik sistemleriyle de zenginleştiriyor.

Makyajlanan Yeni Rio, Temmuz ayında Avrupa’yla birlikte Türkiye yollarında da olacak.

2020 yılı içerisinde Plan S stratejisini açıklayan ve daha sonra Avrupa pazarında bu amaçla atılacak adımları belirleyen KIA, elektrikli araç pazarında etkin rol alacağını ve 2021 yılı itibarıyla her modeli için elektrikli (hibrit, yarı hibrit, şarj edilebilir hibrit, tam elektrikli) bir alternatif sunacağını duyurmuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.