Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2020 Honda CR-V Özellikleri ile Tanıtıldı

14.10.2019
3.687
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Honda, yakın zaman içerisinde Avrupa pazarı için satışta sunduğu CR-V modelini güncelledi. Makyajlı 2020 Honda CR-V olarak lanse edilen bu araç ilk etapta ABD’de satılacak. 2021 yılı gibi Avrupa versiyonu da elden geçecektir. İşte detaylar…


Makyajlı 2020 Honda CR-V

Makyajlı 2020 Honda CR-V ile Neler Değişti?
Kompakt SUV dünyasının önemli oyuncularından birisi olan bu araç için yapılan değişimlere bakalım. Dışta far yapısı, ön ızgara, ön tampon, arka tampon, egzoz çıkışları yenilenmiş. Ayrıca yeni jant seçenekleri de farklılıklar içerisinde bulunuyor. Yaşam alanında ise dijital gösterge panelinde önemli güncelleme yapılmış. Bunun akabinde vites değiştirme sistemi tuşlu yapıya dönmüş. Orta konsol bu değişimle birlikte elden geçmiş.

Makyajlı 2020 Honda CR-V Fotoğrafları

Tabi tek güncelleme görsel anlamda olmamış. Motor seçeneklerine baktığımızda 1.5 litre VTEC turbo benzinli motor aynen yerini koruuş. Bu araç yine 190 ps 243 nm tork güç sunacak ve CVT şanzıman ile alınabilecek. Fakat 2.0 litre 4 silindirli benzinli üniteye adapte edilmiş elektrikli motorla bu araç hibrit olarak da sunulmaya devam edilecek. Bu ünite artık 212 beygir güç sunacak. Dört tekerden çekiş sistemi ise bu motorla standart olarak sunulacak.

Makyajlı 2020 Honda CR-V İçi

Donanım kısmına baktığımızda ise makyajlı 2020 Honda CR-V üç farklı yeni dış renk seçeneği ile geliyor. Öte yandan 19 inçlik yeni jantlar, 7 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, 8 yollu elektrikli olarak ayarlanabilir sürücü koltuğu, ısıtmalı ön koltuklar, şerit takip asistanı, ileri çarpışma önleme asistanı, adaptif hız sabitleyici, kör nokta uyarı asistanı gibi özellikler de bu araçta bulunuyor.

Makyajlı 2020 Honda CR-V Türkiye

Ayrıca 2020 Honda CR-V Hibrit modeli için AVAS (Acoustic Vehicle Alerting System) adlı özellik sunuluyor. Bu özellik sayesinde araç elektrikli motoru ile sessiz bir şekilde yolda ilerlerken ön tampon içine yerleştirilmiş hoparlör vasıtasıyla çevredeki yayalar sesli olarak uyarılıyor. Fakat bu ses araç içerisindekiler tarafından duyulmuyor.

Makyajlı 2020 Honda CR-V hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın Avrupa versiyonu açıklanıp Türkiye bilgileri açıklandığı zaman bu aracın yeniden kaleme alacağım.

Etiketler:

Yorumlar
  1. Murat dedi ki:

    Merhaba, 2021 de bu model ile mi piyasa gelecek peki?

    1. HCB dedi ki:

      Bu Amerika versiyonu