Oto Kokpit

Makyajlı 2020 Citroen C3 Özellikleri ile Tanıtıldı

2016’nın son çeyreğinde yeni bir tasarımla hayatımıza giren Citroen C3 markanın en çok satılan aracı konumunda. İnsanların birçok farklı yönden çok beğendiği araç küçük değişiklikler ile makyajlı 2020 Citroen C3 olarak tanıtıldı. Eski tasarımından izler taşıyan modelin ön kısmında eskisine göre çok daha köşeli bir forma sahip olan LED farları bulunuyor. Markanın logosunu oluşturan kromdan yapılan çıtalar da farlara doğru uzanmış durumda. Kapılarında yer alan Airbump ile ün kazanan bu model, 2020 senesinde de bu özelliğini bırakmış değil. Ancak biraz daha farklı bir Airbump ile karşımıza çıkıyor. İşte detaylar…

Makyajlı 2020 Citroen C3

Makyajlanan Citroen C3 kullanıcılarına farklı kişiselleştirmeler sunmakta. İddialara göre üretici firma, müşterilerine kişiselleştirebileceği tam 97 farklı seçenek sunuyor. Tabi ki bu kişiselleştirmeler içerisinde çok sayıda farklı ayrıntı var. Yeni araç renkler, çift renkli modeller ya da farklı grafik paketleri bulunuyor. Tavan renginde 4 farklı seçenek sunmaya başlayan marka, tavan grafiğindeki seçimi ise 3’e çıkarmış durumda.

Kullanımında Eklenen Kolaylıklar Neler?

Aracın makyajlanması sadece dış bölümden ibaret olmazken iç kısımda da belirli değişiklikler yapılabiliyor. Geçmiş yıllarda C4 ve C5 modellerinde yer alan özel koltuk artık C3 içerisinde de bulunuyor. Bu sebeple aracın sürüş konforunun arttığı söylenebilir. Aracın orta kısmında yer alan ekran eski sürümde olduğu gibi yine 7 inçlik bir boyuta sahip.

Makyajlı 2020 Citroen C3 Donanımları

Aracın sürücü asistanı ise yine oldukça kullanışlı. Aracın hem önde hem de arkada park sensörleri yer alıyor. Anahtarsız araca giriş ve çalıştırma seçenekleri de 2020 Citroen C3 içerisinde olan teknolojilerden bir tanesi. Sürücü dikkat uyarısı ve aktif fren desteği yine sürücülerin can güvenliği için hizmet vermeye devam ediyor.

Araçta bulunan kör nokta uyarı sistemi ve şeritten ayrılma uyarısı uzun yolculuklarda hayat kurtarıcı özelliklerden birkaçı. Yokuş kalkış desteğini ihmal etmeyen yeni Citroen C3 geri görüş kamerası ile birlikte son derece kaliteli bir hizmet sunabiliyor. 1.2 ve 1.5 litrelik iki farklı motor seçeneği ile sunulan araç yeni dönemde de markanın en çok satan aracı olmaya aday.Etiketler:

Yorumlar
  1. tefik dedi ki:

    bu araçla peugeot 2008i denemiştim ben bir gğn kesinlikle peugeot 2008 daha ferah bir araç