Oto Kokpit

Makyajlı 2020 Audi Q5 Kokpiti Görüntülendi

Makyajlı 2020 Audi Q5 Kokpiti Görüntülendi

Audi’nin premium kompakt SUV modeli Q5 yenileniyor. Makyajlı 2020 Audi Q5, prototip versiyonuyla testteyken casus kameralara yakalandı. Üstelik iç kısmı da görüntülendi. İkinci nesline 2 sene önce kavuşan ve önümüzdeki sene makyajlanacak olan bu aracın iç mekanına dair ilk fotoğraflara bakalım.

Makyajlı 2020 Audi Q5 Kokpiti

Audi Q5, 2008 Temmuzunda MLB platformunda 9R koduyla üretildi. Markanın şuan Q7 ve Q8’den sonra en önemli modellerinden birisi olan Q5, 2017 yılında ikinci nesline kavuştu. FY koduyla MLB evo platformunda üretilen ikinci nesil Audi Q5 çok daha iyi tasarıma kavuştu. Ayrıca donanımsal anlamda güncel beklentileri fazlasıyla karşılayan araç olmuştu. İkinci yılını bitiren MK2 Audi Q5 için Alman firma yenileme kararı aldı. Tabi kasa tamamen değişmeyecek ve küçük yenilikler yapılacak.

Makyajlı 2020 Audi Q5 İçi

Casus kameralara yansıyan fotoğraflara baktığımızda makyajlı 2020 Audi Q5‘in kokpitinde büyük bir değişim söz konusu değil. Yine dijital ekran opsiyon olarak sunulacak. Orta konsoldaki tuşlarda değişiklik görünmüyor. Sadece multimedya ekranı büyümüş ve yüksekliği artırılmış. Bunun dışında dikkate değer farklılık bulunmuyor.

Makyajlı 2020 Audi Q5 Ne Zaman Çıkacak?

Makyajlı 2020 Audi Q5 motor seçeneklerine dair herhangi bilgi yer almıyor. Fakat iki litrelik turbo dizel ve turbo benzini motorlar yine yerini koruyacak. Ayrıca kablodan şarj edilebilen hibrit (plug-in hybrid) ünite de tercihler arasında yer alacaktır. Şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Aracın tanıtımı yapıldığı zaman tüm detaylarıyla tekrardan karşınızda olacağım.

Etiketler:

Yorumlar
  1. erdem dedi ki:

    harika bir kokpit bu kadar profesyonelce beklemiyordum

] }