Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2019 Yeni Volkswagen Passat Özellikleri ile Tanıtıldı

Volkswagen ailesinin en çok satan modellerinden birisi olan Passat yenilendi. Makyajlı 2019 VW Passat, dışta, içte ve motor kısmındaki küçük yeniliklerle karşımıza çıktı. B8 kodlu kasanın yavaştan sonuna gelindiğine de işaret olan bu yenilikle bakalım araç ne gibi farklılıklara kavuşmuş. İşte detaylar…

Makyajlı 2019 Yeni Volkswagen Passat Özellikleri

B8 kodlu Volkswagen Passat ülkemiz yollarında 4 yıldır aktif şekilde rol aldı ve D segmentinde ciddi satışlara ulaştı. Bu süreç içerisinde rakipleri yenilendi ve daha gelişmiş teknolojilerle kullanıcıya sunuldu. Volkswagen markası da bu eksikliği tamamlamak adına Passat’ı yeniledi.

Makyajlı 2019 Yeni Volkswagen Passat ile Neler Değişti? Neler Yenilendi?

Araçtaki yenilikleri madde madde sizlerle paylaşacağım.

Passat’a yeni 17, 18 ve 19 inç jant seçenekleri eklendi.

Yeni IQ.LIGHT Led farlar ile gece karanlığında daha güvenilir sürüş sağlanması hedefleniyor

Dijital gösterge paneli yenilenerek daha etkin hale getirildi.

Yeni direksiyon simidinin sadece görünüşü değişmedi. Aynı zamanda kapasitif direksiyon niteliği ile Volkswagen ailesinde bu özelliğe sahip ilk araç oluyor. Kapasitif direksiyon, sürüş destek sistemlerinin daha etkin kullanılmasını sağlıyor. Direksiyon üzerindeki dokunmatik tuşlar sayesinde sürücü gözlerini yoldan ayırmadan birçok işlevi kolaylıkla yapabiliyor.

Orta kısımda bulunan analog saat yerine arkadan aydınlatmalı Passat logosu gelmiş.

Makyajlı 2019 Yeni Volkswagen Passat Fotoğrafları

Bilgi ve eğlence sistemi elden geçirildi, menü geliştirildi ve yeni Touareg modelindeki yapı bu araca da aktarıldı. Ayrıca navigasyon menüsü de yenilendiğini ek olarak belirteyim.

Danimarkalı Hi-Fi markası Dynaudio, yeni VW Passat için 16 kanallı 700 watt rms güce sahip ses sistemini hazırladı.

IQ.DRIVE ile sürüş destek sistemleri otonom kullanımı bir araya getiriyor. Bu sistem ile Passat’ı kullanmak daha güvenilir ve daha konforlu hal alıyor. Arka trafik uyarı sistemi, yaya algılama ve ön çarpışma önleme sistemi, şerit takip asistanı gibi birçok özellik bu donanım altında başarılı şekilde çalışıyor.

Makyajlı Passat modelinde adaptif hız sabitleyici sistem geliştirildi, ekstra sensörler eklendi ve ilk defa bir Volkswagen modelinde 210 km/s hıza kadar kısmen otomatik sürüş desteğinin önü açılmış oldu. Bu sistem sayesinde Passat; virajlara, küçük yerleşim birimlerine, kavşaklara, hız kontrolü yapılan yerlerde gerekli müdahaleleri yapıyor.

Passat’ın elektromekanik fren servosu geliştirildi ve kısa mesafeli duruşlar daha da iyileştirildi. Daha önce Passat GTE’de kullanılan sistem artık bütün Passat modellerinde standart olarak sunulacak.

Makyajlı 2019 Yeni Volkswagen Passat Ne Zaman Çıkacak?

Tüm bunların yanı sıra motor kısmı da elden geçirildiğini belirten Volkswagen, bütün motor seçeneklerini Euro 6d-TEMP normuna uygun hale getirmiş. Makyajlı 2019 VW Passat için kullanılacak üniteler şu şekilde sıralanıyor:

Üç benzinli motor (TSI)
1.5 TSI 150 PS
2.0 TSI 190 PS
2.0 TSI 272 PS

Makyajlı 2019 Yeni Volkswagen Passat Kokpiti

Üç dizel motor (TDI)
1.6 TDI 120 ps
2.0 TDI Evo 190 ps
2.0 TDI 240 ps

Şimdilik 2019 Volkswagen Passat hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın Türkiye satış bilgisi henüz paylaşılmadı. Fakat Avrupa pazarı için ön siparişler Mayıs 2019’da alınmaya başlanacak ve plazalardan satışlar ise 2019 Ağustos sonundan itibaren yapılmaya başlanacak. Tahminimce Eylül sonrası Türkiye’de bu aracı görmeye başlarız. Teknik bilgiler kesinleşince tekrardan güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git