Makyajlı 2019 Yeni Toyota Prius Özellikleri ile TanıtıldıHibrit otomobil denince akla ilk gelen modellerden birisi olan Toyota Prius makyajlandı. Dördüncü neslin facelift yüzüyle karşımıza çıkan 2019 yeni Toyota Prius, yepyeni özelliklere kavuştu. Aracı daha detaylı tanımak için yazının devamına geçelim.


Makyajlı 2019 Yeni Toyota Prius Özellikleri

Toyota Prius, 1997 yılında XW10 kodlu ilk nesliyle yollara çıktı. Elektrikli motorlara geçişin ilk aşaması olan hibrit sistemin en önemli temsilcisi olarak günümüze kadar gelen aracın en güncel yüzü 2015 yılında XW50 kasayla karşımıza çıktı. Toyota’nın TNGA (Toyota New Global Architecture) adını verdiği platformda üretilen araç, 4 yıllık serüvenini makyajlı 2019 Toyota Prius ile sürdürmeye devam edecek.

Araçtaki değişimlere baktığımızda dışta far yapısı değiştirilmiş ve daha küçük yapıya kavuşturulmuş. Tampon değişmiş ve sis farlar küçülmüş. Arka alanda stop grubu tıpkı far gibi alt kısımdan alınarak daha derli toplu hale getirilmiş ve arka tamponda ona göre yeniden dizayn edilmiş. Yaşam alanında ise direksiyon simidi, multimedya ekranı, orta kısımdaki havalandırma kanalları değişmiş. Açıkçası gözün gördüğü kısımlarda 2019 yeni Toyota Prius olumlu anlamda farklılaşmış.

Makyajlı 2019 Yeni Toyota Prius Teknik Özellikleri

Yeni Prius için teknik anlamda pek veri aktarılmadı. Fakat elde birkaç bilgi var. Önden çekişli ve Prius AWD-e adlı dört tekerden çekişli sistem seçenekleri ile gelen araç oldukça düşük sürtünme katsayısına sahip: 0.24 cd. Bu değer dün tanıtılan Makyajlı Maserati Quattroporte (0.28 cd) modelinden daha iyi olduğunu dip not olarak geçmek isterim.

Kaput altında yine 2ZR-FXE I4 kodlu 1.8 litrelik motora sahip olan ve bu ünite ile entegreli çalışan elektrikli ikinci motor daha bulunuyor. Performans verileri aktarılmadı ama fazla değişikliğin olduğunu sanmıyorum . CVT şanzımanlı bu aracın birde donanımlarına bakalım.

Makyajlı 2019 Yeni Toyota Prius Kokpiti

Makyajlı 2019 Yeni Toyota Prius Donanımları
15 inçlik jantlarla gelen yeni Prius için adaptif led farlar, ledli stoplar, 8 yöne elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, ısıtmalı ön koltuklar, anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, ısıtmalı direksiyon simidi gibi özellikler sunuluyor. Ayrıca orta kısımdaki ekran sistemi aynen devam ediyor. Üst kısımda çift 4.2 inçlik bilgi ekranları altında 6.1 inçlik dokunmatik multimedya ekranı bulunuyor. Opsiyon listesinde ise 11.6 inçlik dokunmatik multimedya ekranı tercih edilebiliyor. Ayrıca yeni Toyota Prius için navigasyon sistemi, bir adet 2.0 USB, iki adet 2.1 USB portları, JBL premium ses sistemi, 60:40 oranında katlanabilen arka koltuklar ve bunlara ek olarak yaya algılama ve otomatik frenleme, adaptif hız sabitleme, şerit takip ve uyarı sistemi gibi aktif sürüş asistanları da yer alıyor.

Makyajlı 2019 yeni Toyota Prius hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın Türkiye fiyatı açıklandığı zaman güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git