Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2019 Yeni Kia Sportage Özellikleri ile Tanıtıldı

Kompakt SUV sınıfının en hırçın tasarıma sahip modellerinden birisi olan 4. nesil kia sportage makyajlandı. 1993 yılında başlayan Sportage efsanesi 2016 yılında yollara çıkan dördüncü jenerasyonu ile en şık görünümüne kavuşmuştu. Şimdi ise makyajlı kia sportage karşımıza çıktı. Bakalım ne gibi yenilikler yaşanmış?


Makyajlı 2019 Kia Sportage

Neler Değişti?

Dıştaki değişimlere baktığımızda farlar, ön tampon, arka tampon, arka stoplar, arka difüzör gibi parçalarda değişimler öne çıkıyor. Ayrıca 16, 17 ve 19 inç jantlara ek olarak GT Line için yeni 19 inçlik jant seçeneği de sunuluyor. Yaşam alanında ise direksiyon simidi, multimedya ekranı ve çevresinde küçük değişimler yapılmış. Fakat ciddi anlamda farklılık gösterecek adımlar atılmamış. Nihayetinde makyajlı kia sportage.

Makyajlı 2019 Kia Sportage Neler Değişti

Gelelim makyajlı kia sportage özelliklerine…
16, 17 ve 19 inçlik jantların sunulacağını az önce belirtmiştim. Bunun yanı sıra araçta 7 inçlik dokunmatik ekran ya da donanıma göre çerçevesiz yeni 8 inçlik dokunmatik ekran tercih edilebilecek. Donanım konusunda müşterisini üzmeyecek Güney Koreli firma, sürüş destek sistemleriyle de makyajlı 2019 kia sportage modelini rakiplerinden geride bırakmamış. 360 çevresel görüş özelliği, tamamen durup tekrar hareket edebilme özelliğine sahip geliştirilmiş hız sabitleme sistemi, yorgunluk algılama özelliği gibi özellikler bu araçta sunuluyor.

Makyajlı 2019 Kia Sportage İçi

2019 Yeni Kia Sportage için en önemli kısıma geçelim. Hyundai ve Kia firmaları her nedense uzun süredir 1.6 crdi motoru kullanmalarına rağmen SUV modellerine bir türlü bu seçeneği getirmediler. Bu yüzden ülkemizde çok müşteri kaybettiklerini düşünüyorum. Fakat bugünler geride kalacak. Çünkü 1.7 crdi motor yerine artık 1.6 litrelik CRDi motor sunulacak. 115 ve 136 ps güç birimleri ile gelecek bu ünite hem 7 ileri DCT şanzımanla hemde dört teker çekiş sistemiyle sunulacak. Yani olması gereken en ideal kombinasyonla geliyor. Bu seçenekle birlikte devasa cüssesi ile SUV gibi durup önden çekişli olarak büyük otomobil havasından çıkıp 4×4 yeteneğiyle kullanıcısına “araziye girebilirsin” güvenini tam anlamıyla vermiş olacak. Şahsen bu seçenekle birlikte Kia Sportage en büyük eksiğini kapatmış oldu. Zaten bu konuda neden inatçı davranıp son birkaç yılı heba ettiler anlam verebilmiş değilim. Fakat bu güncelleme ile yeni Sportage ülkemiz için alınması en mantıklı SUV listesine girecektir. Çünkü hem 1.6 dizel hem otomatik hemde 4×4 olarak satılacak.

Makyajlı 2019 Kia Sportage 1.6 Crdi 4x4 Türkiye

Makyajlı Kia Sportage yollara ne zaman çıkacak belli değil. Fakat fazla sürmeyecektir. Bu konuda gelişmeler olduğu taktirde fiyat bilgisiyle sitede yer vereceğiz. Son olarak aracın fotoğraflarına bakalım.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git