Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2019 Yeni Hyundai Tucson Geliyor

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Kompakt SUV sınıfın popüler modellerinden Tucson, üçüncü jenerasyonun makyajlı kasasıyla yoluna devam ediyor. 2019 Yeni Hyundai Tucson olarak gelecek araç, küçük değişimlerle makyajlı olarak karşımıza çıkacak. Kamuflajlı şekilde casus kameralara yansıyan araç hakkında henüz çıkış tarihi belli değil ama aracın hakkında bazı bilgiler vereceğim. Hadi yazının devamına geçelim.

Makyajlı 2019 Yeni Hyundai Tucson Ne Zaman Çıkacak

Hyundai Tucson, yollara 2005 yılında kompakt suv olarak çıktı. İlk kasasıyla ülkemizde yer edinen araç, 5 yıl satışta kaldıktan sonra yerini İX35’e bıraktı. Bu araç ülkemizde daha fazla ilgi gördü. Açıkçası öncekinden daha yakışıklı SUV idi. 2015 yılına geldiğimizde bu sefer Hyundai firması Tucson ismini kaldığı yerden sürdürme kararı aldı ve üçüncü nesil Tucson’u yollara çıkardı. 3 yıllık satış sürecinden sonra Güney Koreli firma bu aracını makyajladı.

Makyajlı 2019 Hyundai Tucson

Şuan testleri devam eden Makyajlı 2019 Hyundai Tucson, güncellenen teknolojik özellikleri ve motor seçenekleriyle yollara çıkmak için gün sayıyor. Özellikle motor konusunda Tucson’un güncelleme yaşamasını düşünenlerdenim. Mevcut kasasıyla tasarım ve donanım olarak sınıfının en güzel aracı diyeceğim bu SUV’nin ülkemizdeki en büyük eksiği düşük hacimli dizel motorunun olmamasıydı. Aslında 1.7 litrelik dizel ünitesi var ama o bir üst vergi dilimine girip zaten yüksek olan piyasada olmayacak seviyelere çıkıyor. Bu yüzden Hyundai Türkiye getirme gereği duymadı. E 1.6 litrelik motorlarına da LPG taktırmak istemeyen insanlarında sayıcı hiçte azımsanmayacak seviyede olduğu için küçük hacimli dizel motor şart oluyor. Mesela yeni i30’da sunulan 1.6 litrelik dizel motor bu araç için çok ideal olacaktır. Bunu birde 7 ileri DCT ile taçlandırdığı zaman satışlarını katlayacaktır. Bir zamanlar Opel firması 1.6 CDTi motoru getirmeme konusunda çok diretmişti. Fakat gerekli değişimden sonra çokta iyi rağbet gördü. Umarım Hyundai cephesi de bu eksikliğini bir an önce kapatır diyorum ve yazımı burada sonlandırıyorum.

Makyajlı Tucson hakkında çok bilgi aktarmak isterdim ama şimdilik fotoğrafların dışında elimize ulaşan veri yoktur. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim. Haberdar olmak için bizi facebook sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.