Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2019 Yeni Honda HR-V Özellikleri ile Tanıtıldı

Honda’nın küçük SUV modeli HR-V yenilendi. Crossover suv sınıfında 1998’den beri yer alan bu araç, ikinci jenerasyonu ile 2016 yollara çıkmıştı. Aradan geçen iki yılın ardından araç güncelleme yaşadı ve makyajlı kasası ile karşımıza çıktı. Buyurun detaylara geçelim.


2019 Yeni Honda HR-V

Neler Değişti?
Dıştaki değişimlere baktığımızda ledli ön farlar, yeni ön ızgara, led gündüz farları, yan aynalar, güncellenen arka stoplar ve arka tampon öne çıkarken yeni jant modelleri de 2019 Honda HR-V kataloguna eklenmiş.

Yaşam alanına baktığımız zaman kayda değer büyük değişim görünmüyor. Fakat yine de küçük farklılıklar yokta değil. Mesela multimedya ekranında güncelleme yapılmış ve Apple CarPlay ile Android Auto desteği eklenmiş. Öte yandan gösterge ekranının olduğu alana 4.2 inçlik TFT renkli bilgi ekranı eklenmiş. Aslında bu ekran vardı ama güncelleme yaşadı.

2019 Yeni Honda HR-V Türkiye

Yeni Honda HR-V özelliklerinde öne çıkan noktalarda 17 ve 18 inç jant seçenekleri, 8 yollu elektrikli sürücü koltuğu, deri koltuklar, 7 inçlik dokunmatik ekran, akıllı giriş ve çalıştırma özelliği, ön ve yan hava yastıkları, adaptif hız sabitleyici, şerit takip sistemi, ön çarpışma ve frenleme asistanı gibi birçok donanım bulunuyor.

Motor kısmına geçtiğimizde ise şimdilik 1.8 litrelik atmosferik benzinli 141 beygir güç üreten CVT şanzımanlı seçenek bulunuyor. Ülkemizde güncel modelinde kullanılan 1.5 litrelik benzinli motorun sunulmaya devam edip etmeyeceği konusunda bilgi yoktur. Fakat bu aracı 1.8 litrelik üniteyle Türkiye’de satmaları kolay olmayacağı için 1.5 litrelik motorla yoluna devam edebilir. Aslında onun yerine Civic Sedan için sunulan 1.6 litrelik dizel otomatik seçeneğini 2019 Yeni Honda HR-V içinde kullansalar Türkiye’de çok iyi satış rakamlarına imza atabilirler. Bu arada 2019 yılı için Honda HR-V için 6 ileri manuel şanzımanın kullanılmayacağı bildirildi.

2019 Yeni Honda HR-V Kokpiti

Genel hatlarıyla 2019 Honda HR-V hakkında aktaracağım bilgilerin sonuna geldik. Aracın fiyatı ve detaylı teknik bilgileri açıklandığı zaman farklı başlıkta sizlere aktaracağım. Sırada aracın fotoğrafları var.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git