Makyajlı 2019 SsangYong Tivoli Görüntülendi


Ürettiği SUV modelleri ile yıllardır Güney Kore’yi temsil eden SsangYong, geçtiğimiz senelerde crossover SUV sınıfı için Tivoli modelini üretmişti. Yollarda dördüncü yılını tamamlamaya hazırlanan araç, makyajlanıyor. Prototip modeli üretilen yeni SsangYong Tivoli, test sürüşlerinde casus kameralara yakalandı. Böylece araç gündeme geldi. Buyurun detaylara geçelim.


Makyajlı 2019 SsangYong Tivoli

SsangYong Tivoli, 2015 yılında tanıtılmıştı. B sınıfı SUV temsilcisi olan araç, rakipleri karşısında pek iddialı olamadı. Ülkemizde de satışta olan otomobilin 1.6 litrelik atmosferik benzinli ve turbo dizel seçenekleri bulunuyordu. Önden çekişli ve dört tekerden çekiş sistemli olarak lanse edilen aracın rakipleri çok güçlü olduğu için Avrupa pazarında pek tutunamadı. Düşünsenize bu aracın Fiat 500X, Ford Ecosport, Honda HR-V, Hyundai Kona, Kia Soul, Mazda CX-3, Peugeot 2008, Renault Captur, Seat Arona, Toyota CH-R gibi oldukça ciddi rakipleri bulunuyor. Ve tüm bunların arasından sıyrılıp alıcısına ulaşması oldukça zor oluyor. Zaten yollarda da pek göremiyoruz. Neyse bu kısmı bir kenara bırakıp makyajlı versiyonuna göre dönelim.

Makyajlı 2019 SsangYong Tivoli Ne Zaman Çıkacak?

Makyajlı 2019 SsangYong Tivoli tasarımsal olarak değişim yaşayıp yeni donanımlar ve yeni motor seçenekleriyle gelmesi bekleniyor. Rakipleri şuan birçok sürüş destek asistanları ile satılıyor. Bu araçta da şerit takip asistanı, ön çarpışma önleme sistemi, adaptif hız sabitleyici, arka çapraz trafik uyarı özelliği, anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği gibi donanımların sunulması bekleniyor.

Makyajlı 2019 SsangYong Tivoli Ne Zaman?

Motor seçeneklerinde ise SsangYong Tivoli için 1.6 litrelik atmosferik benzinli ve 1.6 litre turbo dizel motorun aynen korunup buna ek olarak 1.2 litrelik turbo benzinli motorun getirilmesi bekleniyor. Bunların yanı sıra iç mekanda ciddi iyileştirme yapmaları lazım. Çünkü aracın bazı noktaları günümüz tasarımlarının gerisinde kalmış. Gösterge paneli, klima kontrol alanı ve özellikle vites topuzu ve çevresinde değişim yapılıp daha şık ve vites için daha minimal uygulamalar gerçekleştirilmeli diye düşünüyorum. Bakalım SsangYong karşımıza ne gibi yeniliklerle çıkacak? Bekleyip göreceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

4 × 3 =

Sayfa başına git