Sürücü Kursları Rehberi

Makyajlı 2019 Opel Astra K Geliyor

Opel’in kompakt sınıftaki güçlü sesi Astra, güncel olarak “K” kasa ile varlığını sürdürüyor. Mevcut versiyonun yüzü eskimeye başladı. Opel’de bunun farkında olduğu için makyajlı opel astra k modelinin çalışmalarına başladı. Prototip modelini bitiren üretici, testlere çıktı. Fakat bu sırada casus kameralarda tetikte olduğu için kamuflajlı da olsa ilk fotoğraflar internete sızdı. İşte detaylar…


Makyajlı 2019 Opel Astra K

Sınıfında Golf, Focus, İ30, Ceed, Auris gibi birçok rakibi olan Opel Astra K şuana kadar mantıklı alternatifler arasında oldu. Makyajlanan kasayla birlikte özellikle ön kısımda belirgin değişim içine girecek olan 2019 Opel Astra K, yaşam alanında da küçük değişimler yaşayabilir. Ayrıca donanımlar arasına birkaç yeni özellik daha eklenebilir. Özellikle Insignia da kullanılan dijital gösterge paneli, yeni trim seçenekleri, iç ambiyans aydınlatması, yeni koltuk seçenekleri gibi eklemeler gelebilir. Çünkü sınıfındaki araçlar oldukça iddialı hale geldi. Artık B segmenti araçlar bile, Astra gibi C segmentinde yer alan otomobillerin sınırlarını zorlamasından dolayı Makyajlı Opel Astra K‘nın daha üst seviye donanımlarla geleceğini düşünüyorum.

Motor seçeneklerinde büyük değişim olacağını düşünmüyorum. Benzinli cephede 1.4 litre 4 silindirli atmosferik benzinli 100 ps güç üreten versiyon başlangıcı oluşturmaya devam edip 1.0 litre turbo 100 ps, 1.4 litre turbo 125 ps ve 150 ps seçeneklerine ek olarak 1.6 litrelik 200 ps versiyonu yerini aynen korumaya devam edecek.

2019 Opel Astra K

Dizel de ise 1.6 litre turbo beslemeli motorda 95 ps ve 136 ps seçeneklerine ek olarak 1.6 litre bi-turbo dizel 160 ps 350 nm tork güç sunan seçenekte gelecektir. Fakat bu son ünite Türkiye pazarına gelir mi o kısım net değil. Umarım getiriler ve Opel’cilerin VAG’cılara karşı eli güçlenir. 🙂

Kısaca motorlar yerini koruyacaktır. Belki şanzıman güncellemesi bekleyebiliriz. Malumunuz Opel artık Fransız PSA grubuna geçti ve bu gruptaki 8 ileri otomatik şanzımanın da yeni astra da kullanılma ihtimali var diyorum ve yazımı şimdilik burada sonlandırıyorum. Gelişmeler oldukça aktarmaya devam edeceğim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git