Oto Kokpit

Lucid Air Sapphire 2023 Fiyatı ve Teknik Özellikleri – Elektrikli İlk Lüks Spor Sedan

Elektrikli Lucid Air Sapphire gün yüzüne çıktı. Elektrikli ilk lüks spor sedan olarak lanse edilen Lucid Air Sapphire, bu zamana kadar ki en uzun menzilli ve hızlı şarj edilen araç olma hedefiyle üretildi. ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Lucid Motors ürünü olan bu aracın fiyatı ise 249 bin dolar olarak açıklandı.

Lucid Air Sapphire Fiyatı

Lucid Air Sapphire Fiyatı

Lucid Air Sapphire fiyatı ABD pazarı için 249 bin dolar olarak açıklandı. Tesla Model X Plaid modelinin 138 bin dolardan satıldığını baz alacak olursak bu aracın yüksek rakamlı olduğunu daha iyi anlayabiliriz.

Önümüzdeki yıl satışa çıkacak olan Lucid Air Sapphire, önde 20 ve arkada ise 21 inçlik jantlarla sunulacak. Bu jantlara önde 265/35 R20 ve arkada 295/30 R21 ebatlarında lastikler eşlik edecek. Öte yandan ısıtmalı, soğutmalı ve masaj fonksiyonlu koltuklar, Dolby Atmos alt yapılı ses sistemi, üst düzey deri işçiliği, çift cam tavan ve birçok üstün donanım elektrikli Lucid Air Sapphire modelinde yer alacak.

Elektrikli Lucid Air Sapphire

Lucid Air Sapphire Teknik Özellikleri

Lucid Air Sapphire teknik özelliklerine de bakalım. Bu araç 4975 mm uzunluğa, 1939 mm genişliğe, 1410 mm yüksekliğe ve 2960 mm aks aralığına sahip. 0.21 sürtünme katsayısı ile aerodinami canavarı da olan elektrikli Lucid Air Sapphire için yükleme değerlerinde ise önde 283,4 litre, arkada ise 627 litre değerleri yer alıyoır.

Lucid Air Sapphire elektrikli motor değerlerine de bakalım. Bu aracın ön ve arka aksında çift motor bulunuyor. 1200 beygirden fazla güç üreten Lucid Air Sapphire, dört tekerlekten çekiş sistemini de yapısından dolayı doğal olarak sunuyor. 0-60 mil (0-96 km/s) 2 saniye altında olan Lucid Air Sapphire modelinin son hızı ise 320 km/s üstünde olacağı belirtildi.

Lucid Air Sapphire Donanımları

Henüz teknik detayları tam anlamıyla açıklanmayan aracın şarj değerlerine de bakalım. Lucid Air Sapphire, hızlı şarjda 300 kw’a kadar destek sunarken ev tipi AC akımda ise 19.2 kw’a kadar şarj desteği sağlayabiliyor. Ayrıca 22 dakikalık şarjla 483 km menzil sunuyor. Bu şimdiye kadar üretilmiş elektrikli otomobiller arasında en iyisi diyebiliriz. Şimdilik Lucid Air Sapphire hakkında aktaracaklarımız bu kadar. Gelişmeler oldukça güncellemeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

Lucid Air Sapphire fiyatı ABD pazarı için 249 bin dolar olarak açıklandı.

22 dakikalık şarjla 483 km menzil sunuyor.

1200 beygirden fazla güç üreten Lucid Air Sapphire, dört tekerlekten çekiş sistemini de yapısından dolayı doğal olarak sunuyor.

0-60 mil (0-96 km/s) 2 saniye altında olan Lucid Air Sapphire modelinin son hızı ise 320 km/s üstünde olacağı belirtildi.