Sürücü Kursları Rehberi

Lamborghini Motorlu 1975 Model Volvo 245

Standart araçları hayal otomobil seviyesine çıkaran insanları sizlere aktarmaya devam ediyorum. Bu sefer 44 yaşında olan bir İskandinav ile sizleri tanıştıracağım. Volvo 245 projesi ile ses getiren Peter Bjorck, yaşlı aracın sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Şimdi de Lamborghini Gallardo’nun 10 silindirli motorunu araca swaplayan arkadaş yeryüzünün en hızlı Volvolarından birisini oluşturmuş. İşte detaylar…


Lamborghini Motorlu 1975 Model Volvo 245

Peter Bjorck’un resmi youtube sayfasında yapım aşamasıyla ilgili videosu yayınlanan “Lamborghini Motorlu 1975 Model Volvo 245” projesi bu çılgın adamın ilk işlemi değil. Daha önce bu araca Supra’nın 2JZ motorunu swaplayan Bjorck, şimdi de Gallardo GT2‘nin V10 motorunu araca uygulamış.

1975 Model Volvo 245 V10

Ciddi emeğin ürünü olan V10 Volvo 245 projesinde en ince ayrıntıya kadar inilmiş. Yani motor ve şanzımanı yükleyip bırakmamış. Şasi güçlendirilmiş ve alt takım ona uygun hale getirilmiş. Bu aracı yolda görenler yarım asra yaklaşmış eski station wagon olarak görüp daha sonrasında akıllara durgunluk verecek şekilde hızlanması işin bütün stresine değdiğini düşünüyorum. Aracın yapımı ile ilgili video ve görsellere geçelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git