Sürücü Kursları Rehberi

Kia, Üçüncü Fabrikasını Hayata Geçirdi

Güney Kore’nin önde gelen otomotiv üreticisi Kia, üçüncü fabrikasını açtı. Hindistan‘da açılan 3. üretim merkezi için 1.1 milyar dolarlık yatırım yapıldı. İki yıllık inşaat sürecinin sonunda hayata geçen ve Hindistan’da yer alan otomobil fabrikaları arasında en büyük dördüncü üretim tesisi olma özelliği taşıyan bu yer, markanın ilk olarak büyük SUV modellerinin üretilmesine hizmet edecek. İşte detaylar…

Kia'nın Hindistan Fabrikası

Ürettiği araçlarla otomobil dünyasında kendine sadık kullanıcı kitlesi edinen Kia, büyümeyi sürdürüyor. Hindistan’da açılan üretim merkezi ile pazardaki yerini de genişletmeyi hedefleyen Güney Koreli firma, Güney Kore ve Slovakya’dan sonra üçüncü fabrikasını hayata geçirmiş oldu. Yatırımın yapıldığı bölge de 12 bin kişi istihdamında gerçekleşmesi bekleniyor.

Kia’nın Hindistan fabrikasında ilk etapta kompakt SUV Seltos’un üretimi gerçekleştirilecek. 2020 yılının ilk çeyreğinde MPV modeli Carnival’i de üretime alacağını ve yeni yılda tanıtacağı kompakt SUV modellerinin üretimini de Hindistan’da yapmak istediğini açıkladı.

Markanın ilerleyen yıllarda hibrit ve elektrikli araç teknolojisi ele alınarak tasarlanan ve 23 milyon metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan fabrikada 450’den fazla robot da üretim sürecinde yer alıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git