Karşınızda Elektrikli Otomobillerin İlk Emojisi

Elektrikli otomobiller her geçen gün hayatımızdaki yerini genişletmeye devam ediyor. Dünya genelinde git gide yaygınlaşan bu araçların dijital iletişimde yerini alması gerekliliğini savunan Electrify America firması 17 Temmuz’da kutlanan Dünya Emoji Gününde ön plana çıkardığı emojiyi hazırladı. Hatta bunun tüm cihazlarda global emoji olarak kullanılması adına kampanya dahi başlattı.

Elektrikli Otomobil Emojisi

Electrify America firması Volkswagen Grubu’nun yan kuruluşu olan ve elektrikli araç ağlarına sahip firmadır. Şirket elektrikli araçlar dünyasına büyük katkısı var ve 2025 yılına kadar elektrikli otomobil satışının yıllık baz da 10 milyon adedi bulacağını belirtiyor.

Böylesine yüksek satışlar ile dünya genelinde çoğu kullanıcı elektrikli otomobile sahip olacak. Bu araçları temsil etmesi adına Electrify America bir emoji önerisinde bulundu. Hatta bunun akıllı cihazlarda ve diğer emoji dünyasındaki global listede yer alması için kampanya başlatıldı. Şuana kadar 400’den fazla kişi imzaladı. Bakalım şirketin önerisi kabul görüp yakında akılı cihazlarımızdaki emojilerde yerini alacak mı? Bekleyip göreceğiz.

Etiketler:

Karşınızda Elektrikli Otomobillerin İlk Emojisi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. bekir esen dedi ki:

    reelde yapılan gelişmelerin sanaldaki sonuçları

  2. Kemalattin Bulamacı dedi ki:

    Çok hoş olmuş valla 😀 😀 😀

Sayfa başına git