Oto Kokpit

Karşınızda Dünyanın En Uzun Limuzini!

Karşınızda Dünyanın En Uzun Limuzini!

Dünyanın en uzun limuzini restore edildi ve yeniden Guinness Dünya Rekorlar kitabına girdi. Çürümeye yüz tutmuşken yeniden hayat bulan ve otomobilden çok bir kompleks halinde olan bu aracı yakından tanıyalım.


Dünyanın En Uzun Limuzini!

Dünyanın en uzun limuzini olarak karşımızda duran bu aracın orijinal hali 1986 hazırlanmıştı. Fakat yıllar içerisinde pasif kaldığı için çürümeye yüz tutan bu araç için kollar sıvanmış ve yenilenmeye başlamışlar.

30.5 metrelik bu çok uzun aracın yenilenme çalışması iki buçuk yıl sürmüş ve bu süreçte üç farklı otomobil yenileme de kullanılmış. Proje kapsamında motor, iç yapı ve üzerindeki onlarca lastik yenilenmiş.

Bu dev araca tamı tamına 75 kişi binebiliyor. Limuzinin olayı eğlence de olduğu için en uzun limuzinde bilardo masası da var. Hatta mini havuz da var. Daha ilginci helikopter pisti de var.

Araç sahibinin en uzun limuzinle ilgili yapacakları bitmemiş. Sıradaki hedefi tamamen elektrikli hale getirmek. Eğer bunu da başarırsa Dünyanın en büyük ve en uzun elektrikli limuzinine şahitlik edeceğiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.