Oto Kokpit

Karşınızda 225 Beygirlik ABT Tuning Volkswagen T-Roc

Volkswagen’in crossover suv sınıfındaki temsilcisi Volkswagen T-Roc, ABT Tuning firmasının elinden geçti. İki litrelik turbo benzinli motorlu versiyonunu daha yüksek güce ulaştırıp görsel olarak da geliştiren Alman tuner, bakalım ne gibi farklılıklar katmış?


ABT Tuning Volkswagen T-Roc

VW T-Roc, henüz Türkiye pazarı için detaylanmadı. Fakat Avrupa pazarında dolaşımı artmaya başladı. Öyle ki tuning firmaları bile bu araç üzerine odaklanıp modifiye programı düzenledi. ABT Tuning Volkswagen T-Roc detaylarına bakacak olursak dışta DR, FR ve ER-C kodlu 18, 19 ve 20 inçlik jantlar kullanılmış. Buna ek olarak kırmızı fren kaliperleri ve aracı 35 ila 40 mm aralığında düşüren ABT süspansiyon sistemi kullanılmış.

225 Beygir Volkswagen T-Roc

Geçelim kaput altına. Volkswagen T-Roc 5 farklı motor seçeneği ile tanıtılmıştı ve bunlardan birisi de 2.0 litrelik tsi turbo benzinli versiyonu oluyor. 190 ps 188 beygir 320 nm tork güç üreten ve 7 ileri dsg şanzımana sahip olan bu ünite 0-100 km/s hızlanmasını 7.2 saniye de tamamlayıp 216 km/s hıza kadar çıkabiliyor. Bu değerler fabrikanın açıkladığı kısmı oluşturuyor. ABT Tuning ise uyguladığı yazılım ile bu gücü 38 ps 37 bg 40 nm artırarak 228 ps 225 beygir 360 nm tork güce ulaştırmış. 4motion adlı dört tekerden çekiş sistemi ile gelen bu aracın 0-100 km/s hızlanması 7.0 saniyeye düşerken son hızı 221 km/s hıza çıkmış. Tüm bu değişimler sonucunda ABT Tuning Volkswagen T-Roc daha hızlı ve daha çekici hale gelmiş. Aslında modifiye paketi sadece 2.0 tsi için yapılmamış. 1.0 TSi ve 1.5 TSi içinde program açık görünüyor ama motor güçlendirmesi yapılmadı. Onlar içinde sunulan jant seçenekleri aynı olduğunu ekleyip aracın görselleri ile baş başa bırakıyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }