Oto Kokpit

Karşınızda 2019 Yeni Bugatti Chiron Sport

2018 Cenevre otomobil fuarında çok özel bir araç daha tanıtıldı. Ön kan kusan, arkası ise gecenin karanlığına götüren Yeni Bugatti Chiron Sport, bir öncekine göre iyileştirmeler ve özelleştirmeler içeriyor. Kalbindeki devasa motor aynı ama fiyatı çok daha fazla… Hadi bu aracı daha yakından tanıyalım.

2019 Yeni Bugatti Chiron Sport

2019 Yeni Bugatti Chiron Sport, markanın daha sportif Chiron yüzü olarak tanıtıldı. Tam da dedikleri gibi bir araç. Koenigsegg Agera RS ile yarışında geride kalmış olsa da yeni Bugatti Chiron Sport, mevcut versiyona göre 18 kilogram daha hafif kasaya sahip. 20 inçlik jantlar ultra hafif jantların bu işte payı yüksek. Fakat bu işte parmağı olan parçalardan birisi de karbon fiber ön cam sileceği olmuş. Evet, cam sileceğin de bile % 77 hafifleme yakalamışlar ve bu da Bugatti Chiron Sport‘a 1.4 kg daha hafiflik katmış. Demek ki silecek deyip geçmemek lazım. Neyse kaldığımız yerden devam edelim. Chiron Sport’un amortisörleri de %10 daha iyi tepki verecek hale getirilmiş. Bu da daha iyi yol tutuş anlamına geliyor.

Yeni Bugatti Chiron Sport Fotoğrafları

Birazda tasarımdan bahsedelim. Aracın genel hatlarında kırmızı-siyah tonları öne çıkıyor. Dışta 16 silindirin vurgusu ön ızgarada kendini gösterirken iç mekanda alcantara kumaşın ve karbon fiber trimlerin varlığı öne çıkıyor. Tabi yine kırmızı detaylar vurgulanmaya devam edilerek. Açıkçası yaşam alanına bayıldım. İnsanı adeta günaha çağırıyor. Çok ama çok tehlikeli araç!

Motora da kısaca değineyim. Burada herhangi güncelleme yoktur. 8.0 litre 16 silindirli 4 turbolu benzinli motor kullanılmaya devam ediyor. Güç üretimi ise yine 1500 ps 1600 nm tork. Daha fazla detaylı teknik bilgiye buradaki yazımdan ulaşabilirsiniz.

Yeni Bugatti Chiron Sport Kokpiti

Gelelim Bugatti Chiron Sport fiyatına. İşin en can atıcı kısmı burası. Aracın Avrupa pazarı için açıklanan fiyatı tamı tamına 2.65 milyon avro. Yani ülkemiz vergiler dahil 20 milyon TL’den fazla para anlamına geliyor. Aktaracaklarım bu kadar. Son olarak fotoğraf galerisine geçelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }