Oto Kokpit

Kahn Design Range Rover Velar Çalışması Yayınlandı

03.03.2018

Uzun süredir Kahn Design modifiye çalışmalarını aktarmıyordum. Sessizliği Velar ile bozalım. Kahn Design, İngiltere merkezli olarak kurulmuş ve Range Rover modellerine ağırlıklı çalışan modifiye firmasıdır. Ara ara farklı markalara da el atsalar da asıl işleri Land Rover ve alt bünyesindeki Range Rover olmuştur. Firma bu sefer Range Rover Velar modeline el atmış. Çok büyük değişimler yok ama sıradanlıktan çıkaran farklar oluşturulmuş. İşte detaylar…

Kahn Design Range Rover Velar

Kahn Design firmasının son çalışmasında ele aldığı Velar versiyonu iki litre motora sahip olan D240 kodlu R-Dynamic S versiyonu olmuş. 240 ps 237 beygir 500 nm tork güce sahip olan bu araç 0-100 km/s hızlanmasını 7.3 saniyede gerçekleştirebiliyor. Bir SUV’ye göre gayet yeterli. Neyse konumuz bu değil. Kahn Design bu hızlı, lüks ve çok şık tasarıma sahip olan Velar için dışta bir takım farklılıklar katmış. Ön ve arka tamponda küçük dokunuşlar yapan, akabinde ise 22 inçlik RS600 kodlu jantlarını kullanan İngiliz tuner, süspansiyon kısmındaki güncellemesiyle de aracı daha sıkı hale getirmiş.

Kahn Range Rover Velar

Dıştaki değişim bittikten sonra sıra iç mekana gelmiş. Kahn Design Range Rover Velar için burada yapılan en büyük değişim nappa derinin koltuklarda, orta konsol ve kapı içlerinde başarıyla kullanılması olmuş. Eğer fabrikanın sunduğu seçeneklerle yetinmek istemiyorsanız kapı içleriyle uyum sağlayan yeni deri koltuklar hoşunuza gidecektir. Evet, genel hatlarıyla aktaracaklarım bu kadar. Son olarak yapılanları birde araç üzerinde görelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.