Oto Kokpit

İstanbul Dün Gece Kara Teslim Oldu!

İstanbul Dün Gece Kara Teslim Oldu!

“Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır” sözü gerçek oldu. Özellikle İstanbul’u esir alan şiddetli kar yağışı Cumartesi gecesi etkisini katlayarak sürdürmeye devam ediyor. 16 milyonluk şehirde aşırı etkili olan kar yağışında bütün uyarılara rağmen dışarı çıkan sürücüler kazalara neden oldular.


İstanbul Dün Gece Kara Teslim Oldu

İstanbul’u esir alan kar yağışı ile şehir merkezinde 20 cm’i aşkın kar tabakası oluştu. Ayrıca son 30 yılın en soğuk Mart ayı olarak kayıtlara geçti. Hala kar yağışının sürdüğü şehirde tuzlama ve yol açma çalışmaları sürüyor. Fakat tüm uyarılara ve önemlere karşı bırakın kış lastiğini yaz lastiğiyle dahi yollara çıkanlar oldu. Dik yokuşların olduğu ilçelerde dahi bu tür manzaralara rastlandı. Sonucunda ise ciddi kazalar yaşandı.

Ağır kış koşullarında aracınızda kış lastiği olsa dahi zincirsiz yola çıkmayın. Hatta imkanınıza varsa çivili kış lastik kullanımına özen gösteriniz. Buzlayan asfaltta kış lastiği dahi tek başına etki gösteremez. Mecburiyet olmadığı sürece bugünlerde araç kullanmamaya özen gösterelim.

Görsel içerikler @istanbultrafik34 sayfasından alıntı yapılarak hazırlanmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }