Oto Kokpit

İlk Kavisli Gösterge Paneli Kullanıma Hazır

İlk Kavisli Gösterge Paneli Kullanıma Hazır

Otomotiv teknolojisine büyük yatırımlar yapan Bosch firması, yepyeni sistemleri üretmeye devam ediyor. Alman üretici, şimdi de ilk kavisli gösterge paneli ile karşımıza çıkıyor. Yeni nesil Volkswagen Touareg modelinde kullanılmaya başlanacak bu ekran hakkındaki bilgilere geçelim.


İlk Kavisli Gösterge Paneli

Dünyanın ilk kavisli gösterge paneli olarak lanse edilen bu ekran birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Düz ekran devrini bitirecek olan bu teknoloji ile artık sürücü gösterge alanına baktığı zaman kıvrımlı yapı sayesinde ekran ışıklarını daha iyi fark edip uyarıları daha net algılayabilecek.

Normal ekranlara göre iki santim daha az yer kaplayan kavisli gösterge paneli aynı zamanda dört kat daha az parlama özelliğiyle de öne çıkıyor. Sürücülerin en çok canını sıkan durum, güneş ışıklarının dijital göstergelerdeki parlamalar oluşturması ve istenilen bilgilerin net görülmemesidir. Bosch’un ürettiği kavisli ekranlar, normale göre dört kat daha az ışığı yansıttığı için sürücü tarafından neredeyse yansıma olmadığı anlamına geliyor. Bu da ekranın daha net görüntülenmesini sağlıyor.

Kavisli Gösterge Paneli

12.3 inç yani 31 santimetrelik kavisli gösterge panelinde sürücünün ihtiyaç duyduğu her türlü bilgi sağlanıyor. Aracın hızını, sürüş bilgilerini, navigasyonu, telefon listenizi, eğlence sistemi bilgileri ve birçok bilgi ilk olarak Volkswagen Touareg modelinin Innovision Kokpiti’nde tanıtılacak. Büyük bir ihtimal yeni nesil Audi, Porsche ve birçok Volkswagen Grubu markalarının araçlarında kavisli ekranı göreceğiz. Zamanla diğer üreticiler de bu ekrana geçiş yapacaktır.

Daha fazla bilgiyi büyük bir ihtimal önümüzdeki ay gerçekleşecek olan CES ( Tüketici Elektroniği Fuarı)’te öğrenebiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }