Oto Kokpit

Honda Civic’lere Yeni Turbo Dizel Motor Geliyor

Honda Civic’lere Yeni Turbo Dizel Motor Geliyor

10. nesil Yeni Kasa Honda Civic, Avrupa pazarına önce 1.6 litrelik atmosferik benzinli motorla daha sonra da 1.0 litre ve 1.5 litre turbo benzinli ünitelerle geldi. Şimdi de 1.6 i-DTEC turbo dizel motoru Avrupa’da satışa sunulmaya başlayacak. İşte detaylar…

2017 Yeni Honda Civic 1.6 i-DTEC Turbo Dizel Motor

Yeni kasa honda civic ülkemizde satışa sunulduğu zaman en büyük tepki 1.6 litrelik atmosferik benzinli motora geldi. Akabinde turbo ünite sunuldu. E ülke şartları ortada ve benzin pahalı olduğu için aylık yakıt tüketiminde 1.5 turbo civic can sıkıcı olabiliyor. Yani dizele ihtiyaç şart olmuştu. Bir önceki Civic versiyonunda gelen turbo dizel olayı, 10. jenerasyon içinde dahil edildi. 1.6 i-DTEC 120 ps 300 nm tork güç değerlerine sahip olan ünite, yüksek torkunu 2000 rpm devirden sonra vermeye başlıyor. Euro 6 normlarına uygun olan bu turbo dizel motor ile Yeni Honda Civic HB, 10.4 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkabildiği de ayrıca belirtildi. Yakıt tüketim değerinin ise 100 kilometre de 3.7 litre ve emisyon salınımın ise 99 g/km olduğu da açıklandı. Önceki Civic dizel 0-100 km/s hızlanmasını 10.5 saniyede tamamlıyor ve yine aynı tüketim değerine sahipti. Dizel Civic 6 ileri manuel şanzımanla gelecek ve ilerleyen dönemde 9 ileri çift kavramalı seçeneği de eklenecek.

Peki Dizel Civic Ne Zaman Çıkacak?
Markanın açıkladığı tarih Mart 2018. Yani yarım yıl kadar daha bekleyeceğiz. Akabinde Avrupa pazarında dizel civic modellerini görmeye başlayacağız. Ayrıca 2018 yılın ortasında 9 ileri otomatik vitesli dizel motorda sunulacak. Merakla beklemedeyiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.