Oto Kokpit

HABAŞ Yerli Otomobil Üretmek İçin Kolları Sıvadı

HABAŞ Yerli Otomobil Üretmek İçin Kolları Sıvadı

HABAŞ yerli otomobil üretmek için kollarını sıvadı. TOGG’un rakibi olarak karşısına çıkması beklenen HABAŞ’ın yerli arabası hakkında şimdilik pek bilgi bulunmuyor. Fakat HABAŞ geçtiğimiz sene kapanan Honda fabrikasını satın almıştı. Şimdi de yerli otomobil üretmek için gerekli çalışmaları bitirdi. İlerleyen günlerde ise bilgilerin netleşmesi bekleniyor.


HABAŞ Yerli Otomobil

HABAŞ Yerli Otomobili Nerede? Nasıl Üretilecek?

HABAŞ Yerli Otomobili, geçen yıl kapanan Honda gebze fabrikasında üretilecek. 2021 Eylül ayında Türkiye’deki üretimi durdurulan Civic ile Honda’nın Türkiye üretimi bitmişti. Geride dev bir tesis kaldı ve onu da HABAŞ aldı.

HABAŞ’ın yerli otomobil üretiminde odaklandığı konu hibrit otomobil olduğu konuşuluyor. Zaten hali hazırda Japon firmanın tesis alt yapısı varlığını Gebze’de koruyor. Bununla birlikte Honda’dan ekipman desteği de alacak olan HABAŞ, kısa sürede yerli otomobil hedefini nihayete erdirebilir. Büyük bir ihtimal önümüzdeki yıl firma ilk prototipini ve sonrasında seri üretim modelini kullanıcısıyla buluşturabilir.

HABAŞ Kimdir?

HABAŞ, 1956 yılından beri yedi farklı alanda hizmet sunan büyük bir firma olup Hamdi Başaran önderliğinde kurulmuş Türkiye’nin büyük markalarından birisidir. Özellikle enerji alanında Türkiye’nin en büyük markalarından olan HABAŞ, Anadolubank ile finans alanında da hizmet vermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

S.S.S

HABAŞ Yerli Otomobili, satın aldığı Honda fabrikasında üretilecek.

HABAŞ, 1956 yılından beri yedi farklı alanda hizmet sunan büyük bir firma olup Hamdi Başaran önderliğinde kurulmuş Türkiye'nin büyük markalarından birisidir.