Oto Kokpit

En Hızlı Ford: 1,973 BG Ford Pro Electric SuperVan Ring’te Görüldü

En Hızlı Ford: 1,973 BG Ford Pro Electric SuperVan Ring’te Görüldü

En hızlı Ford, Nürburgring pistinde görüntülendi. Geçtiğimiz aylarda Goodwood festivalinde tanıtılan Transit tabanlı konsept model Ford Pro Electric SuperVan, Nürburgring pistinde muhtemel bir rekor denemesi için geldi. Kendisi çok güçlü ve tamamen elektrikli sistemle yürüyor. Düşünsenize karşınızda 1973 beygirlik bir Ford Transit var. Bu araç korkunç bir güce sahip ve Ring’e boşuna gelmediği düşünülüyor.

Ford Pro Electric SuperVan

Ford Pro Electric SuperVan, ABD’li firmanın e-mobilite dünyasında neler yapabileceğinin en net kanıtı olarak üretildi. Kendisi bir konsept yani henüz seri üretim değil. Halka sunulan bir araç değil. Fakat gelecekte böyle bir süper hızlı minibüs neden olmasın. Çünkü Ford Pro Electric SuperVan, dört tekerinde de elektrikli motor var ve toplamda 2000 ps 1973 beygir güç üretiyor. Hani dilin kemiği yok ama söz konusu bu canavar minibüs, 0’dan 100 km/s hıza 2 saniyenin altında çıkabilecek potansiyele sahip.

 Ford Pro Electric SuperVan Kaç Beygir?

Ford Pro Electric SuperVan, Nürburgring pistine ailenin hızlı modellerinden Mustang ile birlikte çıktı. Söylentilere göre pistin en hızlı minibüs rekorunu kırmak için getirilmiş. Bakalım ilerleyen günlerde böyle bir rekor gelecek mi?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }