Oto Kokpit

Fiat, Uno Modeline “Uno Ciao” ile Veda Ediyor

Fiat’ın ikonik modellerinden olan ve yüksek satış rakamı ile markanın gözdesi konumundaki “Uno” modeli artık yollara veda ediyor. 38 yıllık üretim sürecinden sonra Fiat Uno Ciao ile İtalyan marka bu aracını rafa kaldırıyor. İşte detaylar…


Fiat Uno Ciao

Fiat Uno, 1983 yılında markanın B segmentindeki küçük şehir aracı olarak yollara çıktı. Türkiye’deki üretimine de 1994 yılında başlayan Fiat, ilk versiyon Unoları Tip 146 kodu ile 1989 yılına kadar üretti. Türkiye’deki modellerini ise ikinci seri olarak başlattı ve bu araçlarda 1994-2000 yılları arası TOFAŞ’ın Bursa fabrikasında üretildi. Fakat ikinci serinin üretimi Güney Amerika ülkelerinde 2013 yılına kadar devam etti. 2010 yılında Novo Uno adlı Tip 327 kodlu kasa Unolar çıktı. Onların serüveni de günümüze kadar sürdü.

Fiat Uno Ciao Özellikleri

Artık İtalyan marka yeni Fiat Uno Ciao ile Uno’nun üretimine son verecek. 250 adetle sınırlı olarak Brezilya pazarında satışa sunulacak Uno Ciao, standart modellerinden bir takım farklarla gelecek. Özellikle iç mekanda bir takım özelleştirmeler bulunacak.

Fiat Uno Ciao Kokpiti

Fiat Uno Ciao modelinin yan kısımlarında “Bir Efsanenin Hikayesi” anlamına gelen “La Storia Di Una Leggenda” yazısı bulunuyor. Aracın yaşam alanında ise gri-siyah tonlu tavan döşemesi, kokpitte sınırlı üretim olduğunu gösteren 001 -250 stickerı bulunuyor. Ayrıca bu araçta manuel klima, hidrolik direksiyon, basit bir multimedya sistemi, EBD destekli ABS gibi sıradan özellikler bulunacak.

Motor seçenekleri arasında 1.0 litrelik Firefly EVO adlı 4 silindirli atmosferik benzinli 72 beygir 93 nm torkluk tek tip ünite yer alacak ve 5 ileri manuel şanzımanla sunulacak.

Elveda Uno…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }