Sürücü Kursları Rehberi

Fiat Egea, Almanya’da Sınıfının En Dayanıklı Otomobili Seçildi!

TURKOILMARKET | Madeni Yağlar, Motor Yağ ve Hava Filtreleri, Oto Bakım

Fiat Linea’nın Türkiye yollarındaki satış başarısını aynen koruyan ve ülkemizde tasarımı gerçekleşen Fiat Egea, Almanya’da kendi sınıfının en dayanıklı otomobili seçildi. Kaporta anlamında ülkemiz kullanıcısında olumlu intiba bırakmayan Egea, Almanya’da birçok kriter ele alınarak değerlendirildi ve “kompakt otomobiller sınıfının en iyisi” seçildi. İşte detaylar…


Fiat Egea, Almanya'da Sınıfının En Dayanıklı Otomobili

TOFAŞ bünyesinde üretilen Fiat Egea, Avrupa pazarında Tipo adıyla satılıyor. Sedan, hatchback ve station wagon kasayla üretilen Egea, Almanya’nın resmi araç muayene merkezi GTÜ tarafından gerçekleştirilen ve AutoZeitung dergisinin özel sayısında yayınlanan rapora göre, tamir gerektiren sorunlar kategorisinde 100 araç arasından 0,84 hata oranı ile “sınıfının en iyi aracı” olarak belirlendi.

Egea, TOFAŞ’ın 1 milyar dolarlık yatırımı ile 2015 yılı sonunda üretime geçirmişti. Kendi sınıfında ciddi ilgi gören ve kullanıcının beklentilerini karşılayan bu araç, GTÜ ekiplerinin gövde, motor, yağ kaçağı ve egzoz gibi kontrol edilen tüm kategorilerde ortalama değerin üzerinde not aldı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git