Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Ferrari’nin 1000 PS’lik Hibrit Yeni Hiper Otomobili Geliyor

Ferrari’nin 1000 PS’lik Hibrit Yeni Hiper Otomobili Geliyor
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Ferrari ailesine yeni hibrit model dahil oluyor. İsmi açıklanmayan ve 31 Mayıs’ta lansmanı gerçekleştirilecek hibrit hiper aracın ilk görüntüleri kamuflajlı da olsa internete sızdırıldı. LaFerrari’den çok daha güçlü olacak bu aracın performans verilerine dair bilgiler bizleri heyecanlandırdı. İşte detaylar…


Ferrari 1000 PS Hibrit

Casus kameralar bu sefer Ferrari’nin elektrik motor destekli yeni hibrit modelini yakaladı. Süper spor otomobil dünyasında ses getirecek bu araç için tahmini bilgiler oldukça heyecan verici.

Aracın kalbinde F8 Tributo modelinden alınan 3.9 litrelik çift turbo beslemeli V8 motor bulunacak ve buna üç elektrikli motor eşlik edecek. Toplam 1000 ps 986 beygir güç üretimi bekleniyor. e-AWD dört tekerden çekiş sistemi ile donatılacak bu aracın 0-100 km/s hızlanmasını 2 saniyede tamamlaması bekleniyor.

Ferrari Hibrit

Tabi bunlar tahmini veriler ama daha hafif ve güçlü motorla birleşecek olan üç elektrikli ünitenin çok iyi performans verileri sunması gerekli. Çünkü Ferrari mühendisleri yeni nesil Ferrari modellerinde hafiflik ve aerodinami konusunda ciddi çalışmalar gerçekleştirdi. Bunu baz alarak yollara çıkacak olan yeni nesil hibrit Ferrari’nin çok iddialı olması lazım. Umarım yanılmayız. Artık merakla bu aracın 31 Mayıs 2019 da tanıtılmasını bekleyeceğiz.

Ferrari Hibrit Hyper Car

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.