Oto Kokpit

Elektrikli Volkswagen Sedan ID. AERO Özellikleri ile Tanıtıldı

Volkswagen, elektrikli otomobillerinde yepyeni modellerini tanıtmada hız kesmiyor. Şimdi de ID. ailesinin amiral gemisi olan AERO’yu tamamen elektrikli ilk sedan modeliyle buluşturdu. Üst orta sınıf sedan segmentinde satışa çıkacak olan yeni Volkswagen ID. AERO‘ya dair ilk bilgileri gelin öğrenelim.


Volkswagen ID. AERO Özellikleri

Volkswagen’in MEB adlı modüler elektrikli platformunun ürünü olan ID. AERO tıpkı Arteon gibi zarif bir Coupe tasarımıyla geliyor. Bu yapısını da 0,23 cd bir sürtünme katsayısı ile pekiştiren aracın görselliğinde ışıklarında önemli rolü var. Bu konuda IQ.LIGHT led matrix farlar, çamurluklar ve yan kısımlarda bulunan ışık şeritleri ve petek desenli led stoplar üstüne düşeni başarıyla gerçekleştirmiş.

Yeni ID. AERO, 77 kWsa’lik güce sahip lityum iyon batarya ile donatılmış olup 620 kilometreye (WLTP) kadar menzil sunuyor.

ID. AERO konsept otomobili, metalik buzul mavi renkle tanıtıldı. Bu renk, renk pigmentleri üzerine ışık düştüğünde altın bir ışıltı oluşturuyor. Tavan ise gövde ile kontrast oluşturacak şekilde siyah renkte tasarlanmış.

Volkswagen ID. AERO Kaç Beygir?

Son olarak bu aracın ne zaman yollara çıkacağını konuşalım. Volkswagen yeni ID. AERO modelini ilk etapta Çin pazarında 2023’ün ikinci yarısında satışa sunacak. Ayrıca Almanya’daki Emden fabrikasında Avrupa pazarı için seri üretime 2023 yılı içinde başlamayı hedeflenmiş. Şimdilik bu yeni nesil elektrikli sedan otomobil için beklemede kalacağız. 2022 yılının sonuna doğru birçok teknik verisi netleşecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }