Oto Kokpit

Elektrikli Skoda Enyaq RS iV Teknik Özellikleri, Menzili ve Fiyatı

Skoda, Enyaq RS iV’yi sundu. Bataryalı elektrikli SUV’nin yeni üst versiyonu ile Skoda , sportif RS ailesini Enyaq Coupe RS iV’nin yanı sıra tamamen elektrikli ikinci bir modeli içerecek şekilde genişletiyor. Çek otomobil üreticisi bu hamleyle elektrikli kampanyasını yeni zirvelere yaşıyor. 2026 yılına kadar tamamen yeni üç model daha piyasaya sürülecek.

Elektrikli Skoda Enyaq RS iV Teknik Özellikleri

Yeni Enyaq RS iV, sportif RS serisindeki tamamen elektrikli ikinci modeldir. Tıpkı Enyaq Coupe RS iV gibi SUV’de sportif, duygusal bir görünüme sahiptir ve Skoda’nın mevcut portföyündeki en güçlü aktarma organlarıyla birlikte gelir. Biri önce, diğeri arka aksta bulunan iki elektrikli motor, 220 KW (295 beygir)’lık bir sistem çıkışı sağlıyor ve dört tekerlekten çekiş yoluyla dört tekerleğe maksimum 460 NM tork iletiliyor.

Elektrikli Skoda Enyaq RS iV Özellikleri

WLTP döngüsünde 500 kilometrenin üzerindeki maksimum menzil, 82 kWh pil ve yüksek enerji verimliliğinin yanı sıra cd 0,265’lik olağanüstü bir sürtünme katsayısı sayesinde mümkündür. Elektrikli Skoda Enyaq teknik özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Etkileyici kullanım ve ferahlık

Standart olarak sunulan spor süspansiyon, progresif direksiyon ve dört tekerlekten çekiş ile mükemmel yol tutuşu sunarken, beş kişiye kadar geniş alan, onu günlük sürüş için mükemmel bir arkadaş yapar.

  • Gelişmiş ve Maksimum Seçenek Paketleri, aralık yapısını daha da net hale getirir

Çok sayıda ek donanımım özelliğine sahip olmasının yanı sıra, ısı pompası, römork bağlantısı ve panoramik sunroof gibi bazı ekstralar ayrı olarak satılmaya devam ediyor.

  • Son teknoloji bilgi-eğlence ve kapsamlı güvenlik özelliklerine sahip
  • Sıfır yerel emisyon ve çevre dostu malzemelerin kapsamlı kullanımı

Enyaq ailesinin bir üyesi olarak tamamen elektrikli ve yerel olarak emisyon üretmez.

Skoda Enyaq RS iV Kokpiti

  • Elektrikli mobilitenin avantajları

Yeni Skoda Enyaq RS İV’nin sürücüleri, Skoda iV ekosisteminin avantajlarından yararlanacak ve tek bir POWERPASS kartı kullanarak Avrupa genelinde 400.000’den fazla noktada şarj edebilecek.

  • İki motor, dört tekerlekten çekiş ve 220 KW sistem çıkışı

En iyi SUV modeli, toplam sistem çıkışı 220 KW olan iki motora sahiptir ve maksimum 460 Nm tork, dört tekerlekten çekiş yoluyla dört tekerleğe de iletilir.

  • Her aksta bir elektrik motoru sayesinde dört tekerlekten çekiş

Biri ön diğeri arka olmak üzere iki elektrik motoruyla dört tekerlekten çekişe sahiptir.

  • Olağanüstü Aerodinamik bir yapıya sahip

Mükemmel aerodinamiğinin birleşimi olan bu model bu boyuttaki bir araç için istisnai bir değer olan 0,265 cd’lik bir sürtünme katsayısına sahiptir.

Elektrikli Enyaq RS iV Fiyatı

Aracın Almanya için açıklanan başlangıç fiyatı 57.700 euro. Ülkemize gelip gelmeyeceği net olmadığı için Türkiye fiyatı konusunda net bir bilgi veremiyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]