Oto Kokpit

Elektrikli RKS A1 Türkiye Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Elektrikli RKS A1 Türkiye Fiyatı ve Teknik Özellikleri

RKS markası, ayrıcalıklı duruşu ve kaliteli alt yapısı ile dikkatleri üzerinde toplamaya devam ediyor. Manisa’da kurulan ve başlangıçta sadece motosiklet üretimi yapan RKS, günümüzde elektrikli bisiklet ve elektrikli araçlar başta olmak üzere pek çok ürün çeşitliliğine ulaşmış durumdadır. Hiç şüphesiz RKS A1 ile son zamanlarda dikkatleri üzerinde toplamaya devam etmekte. Peki ama RKS A1 teknik özellikleri ve Türkiye’de fiyatlandırması nasıl olacak? İşte bu soruların cevaplarını sizin için araştırdık.

Elektrikli RKS A1 Türkiye Fiyatı

RKS A1 Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Her ne kadar tüm araç sektöründe olduğu fiyatlandırmalar günden güne değişkenlik gösterse de RKS markası Türkiye’de üretildiği için fiyatlar daha uzun süreli şekilde sabit kalabiliyor. Buna göre aracın vergiler dahil tavsiye edilen satış fiyatı olarak: 159,418 TL belirlenmiştir.

RKS A1 Teknik Özellikleri Nelerdir?

A1 Modeli çift kişilik şehirli bir araç olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda dilerseniz siyah yada beyaz renk seçeneğinden birini tercih edebiliyorsunuz. Aracın toplam motor gücü 2500W olarak belirlenmiş. Bu da şehir içinde kullanmak isteyenler için yeterli güç üretimi anlamına geliyor.

Aynı zamanda A1’de standart elektrikli araçların ötesinde ekstra süspansiyondan da destek alınmış. Mevcut menziline bağlı olarak oldukça konforlu bir sürüş seçeneği sunduğunu da belirtmek yanlış olmayacaktır.

A1 6 – 8 saatlik şarj süresinde %80 doluluk oranına ulaşabiliyor. Tam dolu bataryaları ile birlikte yol yapısına ve sürüşe bağlı olarak 70 ila 110 kilometre arasında bir sürüş mesafesine ulaşmak mümkün oluyor.

Elektrikli RKS A1 Teknik Özellikleri

Teknik uzunluk ve yükseklik gibi detayları ise şu şekilde:

  • Yükseklik: 1625 mm
  • Uzunluk: 2500 mm
  • Genişlik: 1202 mm
  • Lastik ebatları: 135/70 r12

Aynı zamanda RKS markasının ürettiği diğer araçlara kıyasla ortalama üzeri olarak tabir edilen bir sürüş mesafesi olduğunu da belirtmek gerekiyor. Türkiye ortalamasında günlük kullanım ortalamasının iş ve günlük yaşantıda 15/35 km aralığında olduğunu düşünecek olursak bu araç fazlasıyla yeterli olacaktır.

RKS sürekli olarak kendini güncelleyen bir marka olduğu ve geniş teknik servisi nedeniyle de satın alınabilir bir araç olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır.

Elektrikli RKS A1 İçi

Yorumlar
  1. otokokpit dedi ki:

    45 km/s

  2. Bahri dedi ki:

    Saatteki max hızı nedir?

] }