Oto Kokpit

Elektrikli Kia e-Soul Özellikleri Açıklandı

Elektrikli Kia e-Soul Özellikleri Açıklandı
Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

Kia, üçüncü elektrikli arabasını tanıttı. Yeni Kia e-Soul ile daha çevreci sürüş imkanı tanıyacak olan Güney Koreli üretici 2019 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren bu aracını Avrupa pazarında satışa sunacak. İşte detaylar…


Elektrikli Kia e-Soul

Otomobil üreticileri elektrikli arabalara son yıllarda büyük ağırlık verdi. Kia da bu kapsamda crossover SUV modeli Soul’un yeni jenerasyonunu tamamen elektrikli hale getirip e-Soul olarak yollara çıkaracak.

Yeni Kia e-Soul iki farklı güç birimiyle Avrupa pazarına sunulacak.

İlk versiyon da 39.2 kWh batarya bulunuyor ve 136 ps 134 beygir güç sunarken WLTP standartlarına göre 277 kilometre menzil değeri sağlıyor.

Elektrikli Kia e-Soul Menzili

İkinci versiyonda ise uzun menzilli seçenek sunuluyor. 64 kwh batarya kapasitesi ile 204 ps 201 beygir 395 nm tork güç sunuyor. Bu değer hiçte azımsanmayacak seviyede olmayıp performans verileriyle de kendini gösteriyor. Öyle ki 201 beygirlik Kia e-Soul 0-100 km/s hızlanmasını 7.6 saniyede tamamlıyor. Gelelim menzil kısmına. WLTP normuna göre 64 kwh bataryalı e-Soul 452 kilometre‘ye seyahat imkanı tanıyor.

Kia e-Soul

Diğer detaylara baktığımızda ise Kia e-Soul; Normal, Eko, Eko+ ve Sport adlı dört farklı sürüş moduyla sunulacak. Ayrıca donanımsal açıdan güncel konfor elemanlarını barındıracak araçta yaya algılama ve çarpışma önleme asistanı, şerit takip asistanı, adaptif hız sabitleyici gibi Gelişmiş Sürüş Destek Sistemleri de yeni Kia e-Soul modelinde sunulacak.

Araçla ilgili şuan fazla bilgi aktaramıyoruz. Gelişmeler oldukça detaylı teknik verileri, fiyat bilgisi ve donanım detaylarını aktaracağız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.