Oto Kokpit

Elektrikli Hatchback “Volkswagen ID” Testte Görüntülendi

Elektrikli Hatchback “Volkswagen ID” Testte Görüntülendi

Volkswagen ailesinin yeni elektrikli modeli “Volkswagen ID” için geri sayım başladı. Hatchback olarak üretilecek olan ve Golf 8’i andıracağı söylenen tamamen elektrikli “ID”, casus kameralara testteyken yakalandı. İşte detaylar…


Volkswagen ID

Volkswagen diğer markalar gibi elektrikli otomobillere de yöneldi ve bu konuda çalışmalarına çoktan başladı. Kompakt hatchback karoserli olarak Volkswagen ID ile kullanıcısının karşınıza çıkacak olan Alman firma, aracının prototip versiyonunu bitirdi ve testlerini sürdürüyor.

Volkswagen ID dış görünüşünde yeni nesil Golf 8’i fazlasıyla andıracağı söyleniyor. Genel hatlarından bunu onaylayabiliriz. Ön kısım biraz daha farklı duruyor ama arka alanda Golf 8’i fazlasıyla andırıyor. Yaşam alanında ise büyük bir ihtimal dijital gösterge panelinin öne çıktığı Golf havası esecektir.

Volkswagen ID Ne Zaman Çıkacak?

Bu araç için asıl önemli nokta motor kısmıdır. Volkswagen cephesi ID modelini üç farklı güç birimi ile sunacak. Markanın Dijital Araç ve Servis sorumlusu Christian Senger geçtiğimiz günlerde Auto Express’e verdiği demeçte Volkswagen ID’nin üç farklı pil seçeneğiyle sunulacağını bunların ise şu şekilde olacağını belirtmişti:

Volkswagen ID’nin baz versiyonunda 48 kwh ünite bulunacak ve 330 kilometre menzil sunacak. Bir üst versiyonunda 450 kilometrelik menzil sunulacak. En üst seçenekte ise 111 kwh’lık birim gelecek ve 550 kilometre gibi hatırı sayılır menzil sunacak. Tabi bu değerler WLTP standartlarına göre ölçülmüş daha gerçek veriler olduğu da belirtildi.

Volkswagen ID Menzili Ne Kadar Olacak?

Volkswagen ID ile bu sene içerisinde büyük bir ihtimal tanışacağız. Tahminimce 2019 Frankfurt otomobil fuarında lansmanı yapılacaktır. Aracın Avrupa pazarında 30.000 euro civarında fiyatlanması bekleniyor. Şimdilik paylaşacağım bilgiler bu kadar. Gelişmeler oldukça aktaracağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.