Oto Kokpit

Elektrikli 2025 Yeni MINI Countryman EV Görüntülendi

Elektrikli 2025 Yeni MINI Countryman EV Görüntülendi

Elektrikli 2025 yeni MINI Countryman EV zorlu yol testlerinde casus kameralar tarafından görüntülendi. Prototip modeli kamuflaj altında gizlenen aracın yepyeni bir tasarım ögeleriyle gelmesi bekleniyor. Tabi Mini geleneğini bozacak bir tasarım beklenmiyor. Fakat özellikle aydınlatma grubu, tampon ve ızgara yapısında çok belirgin değişimler bekleniyor. İşte detaylar…


Elektrikli 2025 Yeni MINI Countryman EV

Elektrikli MINI Countryman EV, 2020 yılının Temmuz ayında resmi olarak piyasaya sürüldü. İlk nesildeki Countryman EV, 181 beygir gücünde ve 270 Nm tork üretip aracı sadece 7.3 saniyede 0’dan 100 km/s hıza çıkarıyordu. Aracın menzili ise tamamen şarj edildiğinde yaklaşık 234 km idi. Countryman EV, 32.6 kWh kapasiteli bir lityum-iyon pil ile donatılmıştır ve DC hızlı şarj cihazı ile yüzde 80 şarj olma süresi yaklaşık 35 dakikadır. Araç, ayrıca regeneratif frenleme özelliği ile donatılmıştır, bu özellik sayesinde araç fren yaptığında, kinetik enerji pilde depolanır ve bu da aracın menzilini arttırmaya yardımcı olur.

Elektrikli 2025 Yeni MINI Countryman EV Ne Zaman Çıkacak?

2025 yeni MINI Countryman EV ise mevcut modelin menzil, güç, hız ve donanım anlamında daha da geliştirilmiş haliyle kullanıcıya sunulacak. Bununla birlikte tasarımsal anlamda da belirgin farklılıkla gelecek olan yeni MINI Countryman EV için BMW bünyesindeki araçlarda kullanılan 64.7 kwh batarya paketinin yerleştirilmesi bekleniyor. Bu da yaklaşık 308 beygir gücün dört tekerden çekiş sistemiyle buluşması anlamına geliyor. Büyük bir ihtimal bu araç BMW iX1 ile ortak teknik değerlerde olacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }