Oto Kokpit

Elektrikli 2024 Yeni BMW i5 Touring Geliyor

Elektrikli 2024 Yeni BMW i5 Touring Geliyor

BMW, elektrikli araçlarını genişletmeye devam ediyor. Yakın tarihlerde i4 ve i7 modellerini üreten firma, şimdi de i5 için kollarını sıvadı. Bu kapsamda prorotip modelin testleri devam ederken yeni BMW i5 Touring casus kameralara yakalandı. 5 serisinin elektrikli yüzü olarak karşımıza çıkacak olan bu araç CLAR platformunu kullanacak.

Elektrikli 2024 Yeni BMW i5 Touring

Elektrikli BMW i5 Touring, E segmentinde elektrikli motorlu ve geniş iç hacme sahip vagon araç beklentilerini karşılamak adına sunulacak. 5 serisinin şimdiye kadar ki en radikal değişiminin yaşanacağı yeni i5 ile içten yanmalı motor devri kapanmaya doğru kapıları aralanacak.

2024 Yeni BMW i5 Touring

2024 yeni BMW i5 Touring, tıpkı i4 modelinde olduğu gibi dört tekerden çekiş sistemine sahip olacak. Öte yandan motor seçeneklerine dair henüz net bilgi yoktur. Fakat elektrikli BMW modelleri arasında iX 516 beygire kadar güç üreten seçeneğe sahipken i4 modeli 340 ila 544 beygir güç arasında farklı seçeneklerle sağlıyor. Ailenin amiral gemisi BMW i7 ise 544 beygirlik motor seçeneğiyle sunuluyor. Yani büyük bir ihtimal BMW i5 ve i5 Touring modellerinde 544 beygirlik motor yer alacak. Fakat Bavyeralı, bunu M5 kıvamında bir elektrikli araca çevirecek olursa 700 beygir üzerinde bir elektrikli M5 karşımıza çıkabilir. Şimdilik bu bilgilerin üstü tamamen örtülü olup gelişmeler oldukça aydınlanacak. Bizlerde bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }