Oto Kokpit

Elektrikli 2024 Rolls-Royce Spectre Görüntülendi

Elektrikli 2024 Rolls-Royce Spectre Görüntülendi

İngiliz otomobil devi Rolls-Royce, birçok marka gibi elektrikli araba üretme kararı aldı. Yeni Rolls-Royce Spectre ile elektrikli lüks otomobil dünyasının zirvesine konumlanmak isteyen İngiliz firma, Mercedes EQS’in en ciddi rakibi olacak. İşte detaylar…


Elektrikli 2024 Rolls-Royce Spectre

Rolls-Royce, son yıllarda BMW grup bünyesinde ciddi atılımlar yaptı. Birbirinden özel modelleriyle seçkin müşterilerine hizmet veren firma, ürün gamına önce SUV ekleyerek büyük değişimin ilk adımını attı. Şimdi de trendlere ayak uydurmaya devam edip elektrikli modelini hazırlıyor. Prototip modelini hazırladığı yeni Spectre ile kamuflajlı şekilde karşımıza çıkan Rolls-Royce, sektörü sallamaya geliyor.

Elektrikli Rolls-Royce Spectre

Yeni Spectre için İngiliz devi çok kısıtlı bilgiler paylaştı. Önümüzdeki aylarda zorlu testler için yollarda kamuflajlı şekilde görüntülenecek olan Spectre, Dünya çapında 2.5 milyon kilometreyi aşkın test sürüşü gerçekleştirecek. Böylece araç yollara çıkmadan olası sorunlar önceden giderilip Rolls-Rouge kalitesi bozulmadan sahiplerine hazır hale getirilecek.

Rolls-Royce Spectre

Yeni Rolls-Royce Spectre için teknik bilgilendirme yapılmadı. Fakat aracım makul performans ve yeterli seviyede menzil ile geleceği belirtildi. Satış ve teslimat için ise 2023 yılının son çeyreği doğrulandı. Şimdilik paylaşacaklarımız bu kadar. Gelişemeler için takipte kalınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.