Oto Kokpit

Elektrikli 2022 Yeni Audi Q4 e-tron Teknik Özellikleri ve Fiyatı Açıklandı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

2022 Yeni Audi Q4 e-tron elektrikli motoruyla sektöre yepyeni bir soluk getirdi. Herhangi bir emisyon olmadan yerel olarak sürülebilen günlük kullanım için çok yönlü çok yönlü olacak şekilde üretilmesiyle dikkat çekici bir tasarıma sahiptir. Audi Q4 e-tron ve Q4 Sportback e-tron, dünyanın ilk kompakt elektrikli SUV’leri olarak sektörde yepyeni bir soluk yaratmıştır.


Elektrikli 2022 Yeni Audi Q4 e-tron Teknik Özellikleri

Elektrikli 2022 Yeni Audi Q4 e-tron Dış Özellikleri
Yeni Audi Q4 e-tron dış tasarımı ile geleceğin SUV tasarımlarını da üzerine taşıyor. Matrix LED farlarla birlikte, kompakt elektrikli SUV’nin arkasında özellikle zarif bir aydınlatma çözümü de bulunuyor. Dinamik dönüş sinyalleri, geri vites ışıklarına daha fazla vurgu yapıyor. Yandan bakıldığında, alışılmadık derecede düz A sütunları göze çarpıyor. Güçlü D sütununu tamamlayan bir tavan kenarı spoylerine sahip Q4 e-tron’da, tüm tavan çizgisi boyunca siyah bir ekleme şeridi uzanıyor. Aracın sportif karakterini vurgulayan bir efektlerle zenginleştirilmiş tasarıma sahiptir.

Elektrikli 2022 Yeni Audi Q4 e-tron Özellikleri

Elektrikli 2022 Yeni Audi Q4 e-tron İç Özellikleri
Artırılmış gerçeklik baş üstü ekranı, sanal ve gerçek dünyaları tamamen yeni bir şekilde birbirine bağlar. Audi’nin başladığı yeni teknoloji çağı, Q4 e-tron ve Q4 Sportback e-tron’un iç mekanında da görülebiliyor. Full HD gösterge paneli kullanıcı kolaylığı sunarken elektrikli SUV’da da çalıştırma ve görüntüleme üniteleri, tasarım öğelerinin işlevini her zamankinden daha fazla üstleniyor. Temiz ve hafif görünen merkezi MMI dokunmatik ekran, önündeki alanı kaplar. Sürücüye doğru eğilir ve ergonomik olarak kolay ulaşılabilecek bir yerde bulunur.

2022 Yeni Audi Q4 e-tron Kokpiti

Elektrikli 2022 Yeni Audi Q4 e-tron Motor Özellikleri
İki kompakt elektrikli modelin sürücü portföyü, şehir içi ulaşımdan uzun mesafe sürücüsüne kadar çok farklı müşteri gruplarının beklentilerini karşılıyor. İki farklı akü varyantı ve üç sürücü varyantı içerir. Q4 35 e-tron için kompakt pil 52 kWh (brüt 55 kWh) net enerji içeriğine sahipken, Q4 40 e-tron ve Q4 50 e-tron quattro’daki büyük pil için 77 kWh enerji içeriği bulunur.

Elektrikli 2022 Yeni Audi Q4 e-tron Fiyatı
Yeni Q4 e-tron, 2021 yazının sonunda Sportback modelleri ile birlikte Haziran 2021’de Avrupa pazarlarında piyasaya sürülecek. Almanya’da, 2022 Yeni Audi Q4 35 e-tron için fiyatlar 41.900 Euro’dan başlıyor. Diğer paketlerde de başlangıç fiyatları değişiklik gösterebiliyor. Q4 40 e-tron 47.500 Euro’dan ve Q4 50 e-tron quattro – gelişmiş dış tasarım dahil – 52.900 Euro’dan başlıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.