Oto Kokpit

Sürücü Kursları Rehberi

Elektrikli 2022 Volvo C40 Recharge Tanıtıldı

Adblue iptali - Arıza tespit cihazı - Ecuemulators

2022 Volvo C40 Recharge tanıtıldı. Volvo, geleceği tam otomatik ve tam elektrikli gelişmiş otomobil alternatifleriyle görmekte.

Elektrikli 2022 Volvo C40 Recharge Özellikleri

Dış bakımdan tam bir SUV modelini andıran yeni otomobil dizayn çizgileriyle alçak bir yapıyı izliyor. CMA sürüş platformu baz alınarak tasarlanan otomobil Volvo’nun tarihi boyunca çıkartacağı ilk tam elektrikli otomobil olacak. Volvo, bu konu hakkında önemli öngörülere ve umutlara sahip. Kendileri yakın zaman içerisinde sadece elektrikli araçlara yoğunlaşmak istemekteler. Böylelikle ilk tam elektrikli otomobil modellerini de piyasaya sürmelerine az kaldı. Önümüzdeki birkaç senede sadece elektrikli araç üretecek kapasiteye gelmek isteyen firma, geleceği elektrikli araçların kullanımında görmekte. Dolayısıyla uzun vadede Volvo’dan daha fazla tam elektrikli otomobil göreceğimiz çok açık.

2022 Volvo C40 Recharge Fotoğrafları

Firma, 2025 yılına kadar ürettiği araçların yarısını elektrikli olarak piyasaya sunmayı arzuluyor. Bu bağlamda da elektrikli otomobil altyapısını oluşturmak adına çıkartacakları ilk tam elektrikli modele güveniyorlar. C40’ın kardeş modelinin de XC40 olacağını belirtelim. XC40’da tam elektrikli otomobil olmasıyla öne çıkmakta. C40, günümüzdeki birçok popüler araç gibi Google Play Store sistemini bünyesinde barındıracak. Volvo, işletim sistemi bazında Android temelli bir yapı çıkartmak istiyor. Dolayısıyla Google Maps, Google Assistant ve benzeri uygulamaları araç konsolunda görmek mümkün.

2022 Volvo C40 Recharge Kokpiti

Elektrikli 2022 Volvo C40 Recharge

Her elektrikli otomobilde olduğu gibi bu modelde de yazılım desteği sunulması muhtemel. Araçta biri önde ve biri arkada bulunmak üzere toplamda iki elektrik motoru mevcut. Böylece dört tekerlekle sürüş imkânı olacak. 420 kilometre sürüş menziline sahip olacak bataryanın 78 kWh ile hızlı şarjı desteklediğini belirtelim. Böylece batarya yüzde 80 doluma sadece 40 dakikada ulaşma imkânına sahip. 2021’in Ağustos ayında üretim bandına hazırlanması planlanan aracın Belçika’da yapılması muhtemel. Elektrikli Volvo C40 Recharge modeli ile yeni nesil aracın Volvo’nun elektrikli otomobil hedeflerine yönelik üretileceği aşikar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.