Oto Kokpit

Elektrikli 2022 Audi Q4 Sportback e-tron Özellikleri ve Fiyatı

Serisinin tüm şıklığını taşıyan Q4 Sportback e-tron, emisyonsuz seçeneğiyle otomobil severlerin karşısına çıkıyor. Dijital dönüşümü sürüş deneyimine aktaran e-tron, geniş iç tasarım detaylarıyla konforu artırıyor. Arkadan çekişli tasarım ile geliştirilmiş olan Q4, on dakika gibi kısa bir şarj ile sürülebilir hale geliyor.


2022 Audi Q4 Sportback e-tron Özellikleri

Audi Q4 Sportback e-tron Dış Özellikleri
Gelecek vaat eden dış tasarıma sahip olan e-tron, Audi’nin kendine özgü çizgileriyle yenilikleri birleştiriyor. Kısa ön çıkıntılı e-tron, çarpıcı orantılarla tasarımını dengeliyor. Büyük tekerlekler ile geliştirilmiş olan dış profili, oldukça güçlü gözüküyor. 0,28’lik sürtünme katsayısı ve düşük tavan tarzıyla tipik bir Audi olduğunu kanıtlıyor.

Ek seçeneklerinde sunduğu Matrix led farlar, yol görüşünde oldukça etkili olacağa benziyor. Sekiz renk seçeneği sunan seri, metalik gövde ve dahili aydınlatma kontrolleriyle geliyor.

2022 Audi Q4 Sportback e-tron Teknik Özellikleri

Audi Q4 Sportback e-tron İç Özellikleri
Sürücüye döndürülmüş gösterge paneli ile beğenileri üzerine toplayan e-tron, sürüş hakimiyetini artırmayı hedefliyor. Lansmanda öne çıkan dekoratif ön yolcu paneli, ek özellik olarak sunuluyor. Tasarımında kullanılan çevreci kumaş döşemeler, emisyonsuz kullanımını destekliyor. Geri dönüşüm ilkesini artırmış olan Audi, bu modelinde çevreci birçok ek seçenek bulunduruyor.

Dokunmatik dijital gösterge paneli ve direksiyon bu seride çok daha gelişmiş olarak sunuluyor. 11.6 inç panel, sesli kontrol ve sezgisel kullanıma sahip. Artırılmış gerçeklikli iç tasarımı gerçek dünya ile sanal dünyayı kusursuz bir biçimde birbirine yaklaştırıyor.

2022 Audi Q4 Sportback e-tron Kokpiti

 Audi Q4 Sportback e-tron Motor Özellikleri
Serinin iki ayrı modeli olan Q4 35 ve Q4 40 e-tron farklı güçlere sahip. Sırasıyla 125 kW ve 150 kW elektrikli motor gücü sunuyor. Serinin en popüleri olan Q4 50 ise iki ayrı elektrik motoru sağlıyor. 6,2 saniyede 100 km hız performansı sunan e-tron, maksimum gücünü 220 kW ile gerçekleştiriyor. Serinin en önemli avantajlarından birisi verimli yakıt tüketimi olarak görülüyor. Tasarruf modu desteği sunan e-tron, navigasyon gibi kullanımlardan da verimlilik elde etmeyi başarıyor.

Audi Q4 Sportback e-tron Fiyatı
2021 Haziran itibariyle dünyada otomobil severlerle buluşmaya başlayacak olan e-tron’un belli olan fiyatı şu an sadece Almanya için geçerli. Sportback e-tron fiyat olarak Almanya’da 41.900 Euro’dan satışa çıkacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }