Oto Kokpit

Elektrikli 2020 Opel Corsa-e Özellikleri ve Menzili Açıklandı

Opel’in B segmenti temsilcisi Corsa elektrikli versiyonu ile gün yüzüne çıktı. Altıncı nesliyle Fransız PSA grubu bünyesinde üretilen yeni Opel Corsa-e ile elektrikli b segmenti araç dünyasına giriş yapan Opel, gelişen ve değişen otomobil dünyasına uyum sağlamak için büyük adım attı. Tasarımı, donanımı ve menzili ile sınıfında rekabetçi olacağını gösteren bu aracı gelin yakından tanıyalım.

Elektrikli 2020 Opel Corsa-e Özellikleri

2020 Opel Corsa-e 4.06 metre uzunluğu ile kompakt yapısını korumuş. Tasarımsal olarak şuana kadar ki en iyi Corsa diyebiliriz. Yaşam alanı da bir o kadar başarılı duran Corsa-e’nin genel hatlarıyla yeni Peugeot e-208 modeline benzediğini söyleyebiliriz. Tabi bu benzerlik teknik ortaklığa da yansımış. Çünkü iki araçta PSA grubunda bulunuyor.

Elektrikli Opel Corsa-e için çift elektrikli motor bulunuyor.
136 ps 134 beygir 260 nm tork güç sunan ünitenin aynısı Peugeot e-208 modelinde kullanıldığını bir kez daha belirteyim. Bu ünite performans olarak her iki araç aynı değerleri sunuyor.

2020 Opel Corsa-e

Opel Corsa-e modelinde devir aralığı sorunu olmadığı için gaza bastığınız an yerinden fırlıyor ve 0-50 km/s hızlanmasını 2.8 saniye de ve 0-100 km/s hızlanmasını ise 8.1 saniye de tamamlıyor. Tabi söz konusu elektrikli araç olunca iki önemli soru akıllarda beliriyor. İlki menzil. WLTP standartlarına göre bu araç 330 kilometre menzil sunuyor. Diğer konu ise şarj. Opel Corsa-e, 50 kwh şarj akımının olduğu yerde % 80 şarjı 30 dakika içerisinde gerçekleştiriyor. Pil için 8 yıl garanti sunacak olan Opel’in tam şarj ve 230 volt şarj bilgilerini paylaşmadığı için bu araçtaki sorular tam olarak cevap bulmayacak. Netleşince güncelleme yapacağım.

Elektrikli 2020 Opel Corsa-e 0-100 km/s hızlanması

2020 Opel Corsa-e Öne Çıkan Özellikleri
Elektrikli Corsa üç farklı sürüş moduna sahip: Normal, Eco ve Sport. Öte yandan bu araçta ilk kez 8 led ampülden oluşan ve öndeki kamera ile adaptif şekilde çalışan IntelliLux Led matrix farlar kullanıldı. Yeni Corsa-e‘nin otomatik uzun far özelliğini de taşıdığını belirteyim. Ayrıca öndeki kameralar ile trafik işaretlerini tanıma sistemi de kullanılabiliyor. Standart olarak 7 inçlik dokunmatik ekrana sahip olan bu araçta opsiyon olarak 10 inçlik büyük dokunmatik ekranda alınabilecek.

Elektrikli 2020 Opel Corsa-e Kokpiti

Genel hatlarıyla yeni Opel Corsa-e modelini tanıttım. Araç 2019 Yazında satışa sunulacak. Türkiye detayları açıklandığı zaman güncelleme yapacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.