Oto Kokpit

Elektrikli 2020 Chevrolet K5 Blazer-E Concept Tanıtıldı

Elektrikli otomobillerin hızlıca popülerlik kazandığı bugünlerde farklı tarzlarda geliştirilmeye devam ediyor. Klasik otomobillerin elektrikli sisteme çevrilmesi de bu tarzlar arasında yer alıyor. “Chevrolet K5 Blazer-E Concept“, 1977 model üç kapılı SUV’un içten yanmalı motordan kurtulup tamamen elektrikli üniteye kavuşmasını simge ediyor. Gelin bu aracın detaylarına yakından bakalım.

Elektrikli 2020 Chevrolet K5 Blazer-E Concept

Chevrolet ekibinin elinden çıkan “K5 Blazer-E Concept” projesi, 1977 model K5 Blazer’ın tamamen elektrikli araca dönüştürülmesini kapsıyor. Normalde bu araç artık klasik otomobil sayılan ve 6.5 litre V8 benzinli motoruyla 175 beygir güç üreten 3 ileri otomatik şanzımanlı üç kapı SUV olduğunu dipnot olarak düşelim.

2020 Chevrolet K5 Blazer-E Concept Teknik Özellikleri

2020 Chevrolet K5 Blazer-E Concept için Chevy mühendisleri 60 kwh bataryalı 400 voltluk Bolt EV pil takımı kullanmış. Bataryaları arkaya yerleştiren mühendisler, 200 beygir 266 nm tork güç üreten motoru ise kaputun altına konumlandırmışlar. Böylece dengeli bir sürüş sağlanması hedeflenmiş. Ayrıca bu sistem DC-AC güç çevirici yapıya sahip olup akülerin aşırı ısınmasını engelleyen soğutma sistemini de bünyesinde barındırıyor.

2020 Chevrolet K5 Blazer-E Concept Özellikleri

Peki Chevrolet neden bu tarz uygulama gerçekleştirmiş?
2020 Chevrolet K5 Blazer-E ile markanın asıl hedefi elektrikli otomobillerin anlık ve kayıpsız sağladığı tork akışıyla birlikte sessiz sürüş deneyimini eski Chevrolet sahiplerinin de yaşayabileceğini ortaya koymuş. Açıkçası bu tür uygulamalar doğru araçlara yapılması ilgi çekici olabiliyor. Sırada aracın fotoğrafları var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]