Sürücü Kursları Rehberi

Elektrikli 2017 Citroen E-Berlingo Multispace Tanıtıldı

Fransız otomobil grubu PSA, geçtiğimiz günlerde Opel’i satın alarak gündeme gelmişti. Şimdi de karşımıza Elektrikli Citroen E-Berlingo Multispace ile çıktı. Güncel Berlingo modelinin elektrikli versiyonunu üreten Citroen, çevreci ve ekonomi meraklılarının ilgisini çekiyor. Hadi aracın detaylarına geçelim.

Elektrikli 2017 Citroen E-Berlingo Multispace Özellikleri
Yeni Citroen E-Berlingo Multispace, bilindik versiyonun genel hatlarına ve boyutlarına sahip. Bu yüzden aracı daha özel kılan detaylara direkt geçiş yapalım.

Ekonomik Hafif Ticari ya da Aile Aracı
E-Berlingo’nun kalbinde 67 ps 200 nm tork güç üreten 22.5 kWh kapasiteli iki adet lityum iyon pil kullanılıyor. Bu da 170 kilometreye kadar seyahat imkanı tanıyor. Bu menzil, gün içerisinde 100 kilometreye kadar yolculuk yapanlar için gayet yeterli ama uzun mesafeli seyahatlere gelmez. Şehir içerisinde dağıtım yapan ya da evden işe işten eve gidenler için ideal gibi görünüyor. Üstelik 15 dakika’da %50 şarj, yarım saatte ise %80 şarj olabilme özelliğiyle de yarım kalan ihtiyaçları karşılayabilme imkanına sahip. Şanzımanı merak edenler için bu aracın elektrikli olduğunu hatırlatarak tek oranlı vites tipinin olduğunu belirteyim. Bu araçta vites oranları ileri ve gerinin ötesine geçmediği için sarsıntısız geçişler ile konfora küçükte olsa katkı sağlanıyor. Tabi konforun en önemli destekçisi elektrikli motor oluyor.

Citroen E-Berlingo Multispace

Bakımı Gözünüzü Korkutmasın
Gelelim elektrikli motorun pillerine. Bu aracı uzun süre kullananların akıllarındaki en önemli sorun bakımı olacaktır. Avrupa pazarına sunulacak olan bu araç için Citroen firması pil ünitesi için 100.000 kilometre ya da 8 yılık garanti sunuyor. Elektrik aksamı için ise 50.000 kilometre ya da 5 yıllık garanti sunuyor. Ayrıca bu aracı aldıktan bakımları da uzun kilometre aralığında oluyor. Mesela ilk yıldan sonra 40.000 kilometreyi devirdiğiniz zaman bakımları iki yılda bir yapılıyor. Bu özelliğiyle de akaryakıt istasyonlarının ocağına incir ağacı diker.

Elektrikli 2017 Citroen E-Berlingo Multispace Fiyatı

Öne çıkan diğer özellikleri
Elektrikli 2017 Citroen E-Berlingo da 675 litre bagaj alanı sunuluyor. Ticari ve aile işlerini ortak yürütenler için bu alan tabi ki yetmez. Fakat ikinci sıra koltukları katladığınız zaman 3000 litrelik bir alan daha sunuluyor. Standart olarak ESC sistemi, bluetooth, ayarlanabilir sürücü koltuğu, manuel klima, CD MP3 çalar özelliklerine sahip olan bu araç, opsiyon listesinde 7 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, geri görüş kamerası, ön ve arka park sensörü, navigasyon sistemi, çift bölgeli otomatik klima gibi özellikleri de barındırıyor.

Citroen E-Berlingo Multispace 2017

Peki Yeni Citroen E-Berlingo Multispace Ne Zaman Çıkacak?
Fransız üreticinin bu aracın yollara çıkacağı tarih için Mayıs 2017‘yi gösterdi. Yani biraz daha zaman var. Fakat ülkemiz için geleceğini sanmıyorum. Yine de bu konuda gelişmeler olursa sitede paylaşırım. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git