Oto Kokpit

Dacia Jogger ve Duster İçin Extreme Donanım Paketi Geldi

Dacia, outdoor hayat tarzını benimseyen ve maceraya düşkün kullanıcılar için yeni bir donanım seviyesi olan Extreme’ı sunmaktadır. Jogger’ın Extreme donanımı, “Artırılmış Yol Tutuş Kontrolü” özelliğiyle donatılmış olup, zorlu arazi şartlarında hareket serbestliği sağlamaktadır. Spring Extreme modelindeki ELECTRIC 65 motor ise sürüş deneyimini geliştirmektedir.

Duster’ın 4×4 versiyonu, Extreme donanım seviyesiyle birlikte, her türlü zorlu koşulda SUV konforunu ve sürüş özelliklerini üst seviyeye taşımaktadır. Jogger ve Duster’ın Extreme versiyonları Haziran ayında, Spring Extreme ise 2023 yılının ikinci yarısında Türkiye’de kullanıcılarla buluşacak.

Ayrıca, Jogger‘ın tüm donanım seviyelerine uyumlu olan ve yolcu bölmesini sadece birkaç dakikada yatak odasına dönüştürebilen Uyku Paketi, kullanıcıların talepleri doğrultusunda Haziran ayından itibaren Türkiye’de sunulacaktır.

Dacia Duster Extreme Donanım Paketi

Extreme Donanım Paketi Özellikleri

Dış tasarım:

 • Yeni gövde rengi: Sedir Yeşil (Jogger ve Duster) / Arduvaz Mavi (Spring)
 • Parlak Siyah Köpekbalığı Anten (Jogger ve Duster)
 • Tavan raylarında bakır kahve harflerle model ismi (Jogger ve Duster) / tavan raylarında bakır kahve dokunuşlar (Spring)
 • Yan ayna kapaklarında ve jant kapaklarında bakır kahve dokunuşlar, bagajda bakır kahve Dacia logosu
 • Ön kapılar üzerinde topoğrafik tasarıma sahip şeritler, ön kapılar ile ön çamurluklar (Spring ve Jogger) arasında Duster’ın imzası niteliğindeki şnorkele gönderme
 • Sis farlarının yanında bakır kahve dokunuşlar (Jogger) / farların yanında bakır kahve dokunuşlar (Spring)
 • Topoğrafik tasarıma sahip kapı eşikleri (Spring ve Jogger)
 • Parlak siyah alaşım jantlar (Duster’da 17 inç, Jogger’da 16 inç)
 • Topoğrafik tasarıma ve kaplamalara sahip B sütunları (Duster)
 • Bakır kahve şnorkel (Duster)

Dacia Jogger Extreme Donanım

İç tasarım:

 • Extreme donanım seviyesinde (Jogger ve Duster) gri renkli yeni bir döşeme türü olan MicroCloud, kapı panelleri ve koltuklar (Jogger ve Duster) ile ön konsolu (Jogger) kaplıyor. MicroCloud, araç içi ile ilgili unsurlar (koltuklar ve diğer parçalar) için özel olarak geliştirildi. Aşınma ve yıpranmaya karşı dirençli, temizlemesi kolay, kadifeyi andıran benzersiz bir görünüme ve dokunma hissi uyandıran hoş bir yüzeye sahip.
 • Ön koltuklarda kabartmalı Dacia Link amblemi
 • Önde topoğrafik tasarıma sahip kauçuk paspaslar
 • İkinci sırada (Duster ve Jogger) ve üçüncü sırada (Jogger) topoğrafik tasarıma sahip kauçuk paspaslar
 • Ön kapı panelleri ve havalandırma ızgaraları çevresinde bakır kahve dekor kaplamalar
 • Topoğrafik desenli kapı eşikleri
 • Vites kolu çerçevesinde bakır kahve dekor kaplama (Duster)
 • Vites kolu körüğünde bakır kahve dikişler (Duster)
 • Navigasyon ekranı çerçevesinde bakır kahve dekor kaplama (Spring)

Dacia Spring Extreme Donanım Paketi

Dacia Spring, Extreme donanımıyla tamamen yeni ELECTRIC 65 motorunu (65hp / 48kW) tanıtıyor. Bu motor sadece Spring Extreme ile sunuluyor. Yeni motor, benzersiz bir şanzımanla tekerleklere aktarılan torku artırarak daha uzun bir menzil, daha fazla hızlanma ve geri kazanım sağlıyor.

Yeni ELECTRIC 65 motor sayesinde Spring Extreme, WLTP karma döngüde 220 km menzil sunuyor.

ASFALT DIŞINDA MUCİZELER YARATAN BİR ÇÖZÜM: ARTIRILMIŞ YOL TUTUŞ KONTROLÜ

Çamurlu, karlı veya kaygan yüzeylerde ilerlemek iki tekerlekten çekişle zorlu olabiliyor. Dacia’nın akıllı Artırılmış Yol Tutuş Kontrolü çözümü, sürücüleri zorlu koşullarla başa çıkma konusunda destekliyor ve daha fazla hareket özgürlüğü sunuyor.

Artırılmış Yol Tutuş Kontrolü, Jogger’ın Extreme donanım seviyesinde standart olarak sunuluyor. Orta konsoldaki bir düğmeyle etkinleştiriliyor. Elektronik Denge Kontrolü (ESC) ayarlarını düzenleyerek tekerleklerin daha serbest dönmesini ve gevşek/zorlu zeminlerde daha iyi tutunmasını sağlıyor.

Dacia’nın ikonik outdoor aracı Duster, dört tekerlekten çekişli seçeneği ile birlikte sunuluyor ve pazardaki en güvenilir SUV’lardan biri olmaya devam ediyor.

Dacia Duster Extreme Paketi

Uyku Paketi, Jogger donanım seviyelerinde bulunan bir aksesuardır ve aracın yolcu bölmesini birkaç dakika içinde yatak odasına dönüştürür. Bu çıkarılabilir aksesuar, tüm Jogger araçlarıyla uyumludur. Paket, toplamda 50 kilogramdan daha hafif ve yardım almadan iki dakikadan daha kısa sürede kurulabilen çift kişilik bir yatak, bir raf ve bir depolama alanı içerir. Bu pratik ahşap aksesuar, kamp ekipmanlarını tamamlamayı hedeflemektedir.

Uyku Paketi, optimize edilen kargo kapasitesi sayesinde Jogger aracının normal bir 5 kişilik araç gibi görünmesini sağlar ve gizlenir. Paket kurulu olsa da, depolama alanına erişimi her zaman mümkündür. Ayrıca, arka kapılardaki kayar yatak sistemi 190 cm x 130 cm ebatlarında bir şilte içerir ve en az 60 cm genişliğinde bir tavan boşluğu sağlar.

Dacia Jogger Extreme Paketi

InNature Uyku Paketi‘ni tamamlayan diğer aksesuarlar da mevcuttur, bunlar tüm camlarda güneşlikler, bagaj açıkken ekstra uyku alanı sağlayan akıllı çadır ve ışık ve mahremiyet kontrolü için tasarlanmıştır.

Uyku Paketi Türkiye’de haziran ayından itibaren kullanıcıların talepleri doğrultusunda sunulacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }