Oto Kokpit

Citroen Logosu Değişti – Markanın Tarihçesi ve 2022 Kimliği

Citroen Logosu Değişti – Markanın Tarihçesi ve 2022 Kimliği

Citroen yeni logosu tanıtıldı. Stellantis grup bünyesinde varlığını sürdüren Fransız otomobil üreticisi Citroen, onuncu logosunu tanıttı. 1919 yılındaki ilk logosunun sadeleştirilmiş haline dönen 2022 Citroen logosu, önümüzdeki yıldan itibaren tüm araçlarında ye logoyu kullanacak.

Citroen’in Yeni Logosu

Citroen, yeni logosunu tanıttı. Citroen’in yeni logosu, markanın 1919 yılındaki ilk halinin sadeleştirilmiş halinin büyük oranda benzer hali olarak tasarlanmış. Asırlık otomobil markası Citroen, 1919 yılından bu zamana kadar 9 kez logo değiştirdi ve bu sene yeni logosuna kavuştu. 103 yılda onuncu logosuyla sağlam marka imajını öne çıkan Citroen, bu yepyeni kimliğini 2023 yılı üretimi bütün modellerinde kullanmaya başlayacak.

Citroen'in Yeni Logosu Citroen Tarihçesi

Citroen, 1919 Mart’ında André Citroën tarafından kurulmuş bir Fransız şirketidir. André Citroën, 1. Dünya savaşı yıllarında ülkesi için silah üreten biriydi. Savaş sonrası endüstrileşme ortamında kendisinin de yer edineceğini gördü. Savaş’tan dört ay sonra Tip A adlı ilk modelini üretti. Aynı yıl Haziran ayındaki Paris otomobil fuarında sergiledi. 1 ay sonra da ilk müşterisine teslim edildi ve Citroen’in otomotiv sektöründeki tekeri dönmeye başladı. Otomobil dünyasının çavuşu olan Citroen, 1976 yılında PSA grubuna dahil oldu. Geçen sene ise Stellantis bünyesinde varlığını sürdürme kararı aldı.

Citroen 2022 Yeni Logosu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }