Oto Kokpit

Citroen C2 Alınır Mı?

Citroen C2, gerek görünümü gerek mini tarzıyla kullanıcısının gözünde yer etmiş bir araç olup ikinci el de gençlerin sevdiği bir araç olarak öne çıkıyor. Çok sıkı şehir aracı olan C2’nin niyetine girip alma düşünceniz varsa soru işaretlerinizi bu yazıda gidereceğiz.


Citroen C2 İkinci El

Citroen C2, 2003-2009 yılları arasında B segmentinde üretilmişti. Dışarıdan minicik tek kapılı olarak görünse de iç mekanında boyutuna göre oldukça geniş yaşam alanı sunan bu araç, donanım anlamında da sınıfının yeterliliklerini karşılıyor.

Citroen C2, zamanında ülkemizde 1.4 litre benzinli, 1.4 litre turbo dizel ve 1.6 litre benzinli motor seçenekleriyle satıldı. Şanzıman olarak ise 5 ileri manuel ve 5 ileri robotize otomatik vites kutularıyla alınabiliyordu.

Citroen C2 İçi

Citroen C2 donanımlarına baktığımızda genel itibariyle klima, tek tuşla açılan-kapanan ön camlar, hız uyarı sistemi, elektrik destekli hidrolik direksiyon, sis farı, hareket halinde otomatik kitlenen kapılar, dijital gösterge paneli gibi özellikler bulunuyor.

Eğer tamamen ekonomik ve birazda performans odaklı C2 alma düşünceniz varsa tercihiniz kesinlikle 1.4 HDi dizel motorlu versiyonu olmalı. Fakat bu araçlar iyice yaşlandı ve dizelin ağır bakımından dolayı mümkün oldukça temiz C2 almaya çalışın. Enjektör, turbo gibi ciddi parçalara dikkat edin.

Citroen C2 Özellikleri

Yakıt biraz daha geri planda kalacak ve sorunsuzluk istiyorsanız 1.4 lt benzini ve manuel versiyonuna bakabilirsiniz. Amacınız performans ise 1.6 lt VTS modelini düşünebilirsiniz. Otomatik vitesli C2 ise aracın yaşından dolayı tavsiye etmiyoruz.

Yazımızı sonlandırmadan önce Citroen C2’nin çok küçük bagaj alanının olduğunu ve can sıkan elektronik sorunlar verdiğini belirtelim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }