Oto Kokpit

Bu Şartları Sağlamayana Ferrari 488 GTO Yok

Bu Şartları Sağlamayana Ferrari 488 GTO Yok

Otomobilin alıcı gözündeki değerinin genellikle paranın miktarı belirlendiği söylenir. Fakat bu her araba için geçerli değil. Ona sahip olmak için maddi olarak daha önceden de hak etmeniz gerekir. Mesela Ferrari 488 GTO gibi. İtalyan firma geçtiğimiz günlerde 488 GTO modelini görücüye çıkardı. Son zamanların en iddialı Ferrari üyelerinden birisi olacak bu araca sahip olmak için dört şart sundu ve bu şartlara göre öyle 5-10 milyonu olan kişinin bu spor otomobile sahip olamayacağını gösteriyor. İşte detaylar…

Ferrari 488 GTO

Ferrari 488 GTO için bu dört şarta baktığımızda;
İlkin garajınızda bir adet 488 GTB ya da V8 spor aracınız olacak.
İkincisi Ferrari FXX gibi yarış arabanız olacak.
Üçüncüsünde ise Ferrari’nin saygın müşterileri ya da ben buna en özel müşterileri arasında olmanız şartı aranıyor. (Zaten ilk ikiyi sağlayan oldukça özel insanlardır.)
Sonuncusu ise F40, F50 veya Enzo gibi Ferrari modellerinden birine sahip olma şartı var.

Ferrari 488 GTO Şartları

Bu dört maddeden sonra “Bu adamlar kendilerini ne sanıyor?” diyebilirsiniz. Haklı olabilirsiniz ama Ferrari 488 GTO öyle yazıldığı gibi okunacak kadar basit otomobil değil. Söz konusu araç satışa sunulduğu zaman şimdiye kadar ki en güçlü V8 Ferrari unvanını elinde tutacak. Bu aracın F430 challenge gibi daha hafif ve daha aerodinamik yapıya sahip olacağını da eklediğimiz zaman gelmiş geçmiş en iyi pist Ferrari modellerinden birisi olacağı ihtimali de ortaya çıkıyor. Bu süper spor otomobilin 700 beygir civarında güç üreteceğini de eklediğimiz zaman adamların seçiciliğini biraz yumuşatabiliriz. Ama siz yine de “parasıyla değil mi?” kardeşim diyebilirsiniz :). Yine zengin için çenemizi yorduk ama Ferrari 488 GTO modelinin sıkı takipçisiyim. Detayları açıklandığı zaman sizlerle paylaşacağım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }