Oto Kokpit

Bu Dacia Duster’ın 3.5 Yılda Yaptığı KM’ye İnanamayacaksınız

Dacia denince akla uygun fiyatlı ama dayanıksız araçlar geliyor. Markanın en sağlam aracı Duster olmasına karşın kısa sürede yıpranıp belirli kilometreden sonra elden çıkarılması gerektiği düşünülüyor. Fakat birazdan tanıyacağımız Duster bu fikirleri alt üst edecek. Çünkü bu araç üç buçuk yılda aşırı yüksek kilometre yaparak tabuları alt üst etti. İşte detaylar…


Dacia Duster

Dacia Duster SUV dünyasının en uygun fiyatlı modellerinden biri olarak biliniyor. Ülkemizde fiyatları ciddi oranda artsa da Dünya genelinde hala fiyat-performans liderliğini koruyor. Dacia için genellikle dayanıksız ve kalitesiz olduğu söylenir. 200-250 bin kilometreden sonra elden çıkaranlar oluyor. Fakat Almanya’daki bir sürücü Mayıs 2018’de sıfır olarak satın aldığı Dacia Duster ile üç buçuk yılda 614.290 kilometre yol yaptı. Evet yanlış okumadınız. 600 bin kilometreden fazla yol yapılmış. Bu ayda 14.500 kilometreye denk geliyor. Günlük 700 kilometreyi aşan korkunç bir değer. Resmen aracın sırtından inmemişler.

Dacia Duster Kokpiti

Söz konusu sürede çok daha iyisini yapan araçlar tabi ki var. Fakat bir Dacia’dan böylesine bir performans beklemek şaşırtıcı olmuş. 1.5 dCi motorlu 4×4 bu Duster ikinci el sitesinde satışa çıkınca fark ediliyor. Fotoğraflarına baktığımızda çokta büyük yıpranma yaşanmamış. Artık Dacia hakkında dayanıklılık ön yargılarını yıkıp bu araçlara karşı daha değer verici yaklaşabiliriz :).

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

] }