Oto Kokpit

Brabus Yeni Kasa Mercedes C Serisi W205 Modifiye Kitini Yayınladı

brabus-yeni-kasa-mercedes-c-serisi-w205-30
Mercedes ve modifiye dendiğinde akla gelen ilk marka olan brabus, yeni nesil c serisi için modifiye kitini tanıttı. Yeni c63 amg’yi beklemeden modifiye kitini satışa sunan brabus, 2014 c serisinin sportif kimliğini ve amg çizgilerinin ötesini bu kit ile sunuyor. Aracın dışı, içi ve motoru için hazırladığı bu modifiye kitinde bakalım neler yer alıyor?

Brabus yeni kasa mercedes c serisi w205 olarak lanse edilen modifiye kiti, yeni c serisi için dışta, yeni ön tampon, ön tampon eki, bagaj üstü spoyler, arka difüzör sunarken, egzoz çıkışlarında diğer bir çok mercedes modelinde olduğu gibi brabus logolu krom çıkışlar sunuluyor. Dıştaki diğer değişimler içerisinde 5 farklı jant sunuluyor. Bunları 17,18,19 ve 20 inç olarak alabiliyorsunuz. Fiyatları 309 euro ile 1142 euro arasında değişen bu jantlar arasında titanyum jantların favori olduğunu altını çizerek belirtmek istiyorum. Ayrıca bu değişim listesinde ince ayrıntılarda brabus logolu sibop kapağına da yer verilmiş. İç mekana geçtiğimizde brabus vurgusunun devam ettiğini görüyoruz. Aslında temel olarak pedal ve paspas seti, brabus vites kulakçığı, ışıklı kapı eşiği ve kapı kilidi topuzu öne çıksa da, alman modifiye firması deri veya alcantara olarak sunduğu döşeme listesinde aracın belli başlı birçok alanı üzerinde değişime izin veriyor. Öyle ki, bu iç dizayn setinde 7.000 euro’ya varan fiyata sahip seçenekli değişimde sunuluyor.

Son olarak kaput altındaki değişime bakalım. Aslında brabus’un çalışmalarını genellikle amg seçenekleri üzerinde yaptığı zaman öne çıkardı. Fakat yeni c63 amg henüz aramızda değil ve karşımızda 2014 yeni c serisi var. Brabus firması da bu kapsamda sadece c200 üzerinde çalışmış. 2.0 litrelik turbo beslemeli benzinli motoru ile 184 beygir 300 nm tork güç üreten 2014 mercedes c 200 için chip tuning uygulayan firma, aracın gücünü 225 beygir 330 nm torka çıkarmış. Bu değişim sonrasında c200’ün 0-100 hızlanması 7.3 saniyeden 7.0 saniyeye düşerken, maksimum hızı 235 km/s hızdan 242 km/s hıza ulaşmış. Sonuçta bir mercedes için yapılması gerekn modifiye kitinin en özellerinden birini sunan brabus, yeni c serisi içinde gereken kiti sunmuş. Bu sayede yeni c serisi sahipleri araçlarını özelleştirmek isterseler, ellerinin altında bir seçenek daha oluşmuş oluyor. Şimdi aracın fotoğraf galerisine geçelim.

Dış Değişim: [usr=4.0]
Jant Seçimi: [usr=5.0]
İç Değişim: [usr=4.5]
Motor Güçlendirmesi: [usr=3.5]
Genel Değerlendirme: [usr=4.0]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

[single_loop]