Audi, Otomobil’de Sanal Gerçekliğin Kapısını Açacak

Her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde artık araç yolculukları da daha keyifli hale geliyor. Audi bu konuda sanal gerçeklik deneyimini araçlarında sunmayı hedefliyor.

Audi Sanal Gerçeklik

ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarında, Audi araç içi eğlence sistemini tanıttı. Audi Electronics Venture GmbH ve Audi’nin ortağı olduğu start-up Holoride GmbH, otomobilin arka koltuğunda oturan yolculara VR gözlüğünden daha gerçekçi bir deneyim sunacak.

Fuarda tanıtılan bu sistem sayesinde Audi e-tron’un arka koltuğuna oturup, VR gözlüklerini takan yolcular, Disney Games ve Interactive Games tarafından geliştirilen “Marvel’s Avengers: Rocket’s Rescue Run” adlı dijital içerik ile bir anda uzayın derinliklerine dalıyor. Audi e-tron bu andan sonra Galaksinin Koruyucuları karakterlerince yönetilen bir uzay gemisine dönüşüyor. Yolcular gemide bu yıl içinde gösterime girecek “Avengers: Endgame” filminin karakteri olan Rocket ile uzayda gök taşı bölgesinde doğru yol alıyor. Audi e-tron’un her hareketi anlık olarak VR gözlüğüne yansıtılıyor. Örneğin, otomobil sert bir dönüş yaptığında yolcular sanal gerçeklikte karşısına çıkan bir uzay gemisini geçiyor. Otomobil hızlandığında, uzay gemisi de hızlanıyor.

3 yıl içinde hayata geçecek
Holoride, kısa bir gelecekte aracın hareket verilerini, sanal gerçekliğe aktaran ve dijital içerik geliştiricilerinin otomobil içinde deneyimlenecek içerikleri yaratmasını sağlayan bir yazılım seti hazırlamayı öngörüyor. Böylece sinema filmlerinden, oyunlara, tarihi şehirlerden birçok konuda eğitim içeriklerine kadar milyonlarca içerik otomobiller içinde sanal gerçeklik ile deneyimlenebilecek. Holoride, önümüzdeki üç yıl içinde arka koltuktaki yolcular için standart VR gözlükleri kullanarak yeni eğlence türünü piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git